притисни ентер »

Гости по грешка послужени со црвено вино од 5.000 евра
Гости по грешка послужени со црвено вино од 5.000 евра

Гости по грешка послужени со црвено вино од 5.000 евра

Среќен гостин во Манчестер по грешка бил послужен од келнерот со ретко црвено вино во вредност од 4.500 фунти (5.150 евра), објави BBC. Ресторанот “Hawksmoor Manchester” на Твитер објави дека се надева дека гостинот уживал во вечерaта откако по грешка бил послужен со шише Chateau le Pin Pomerol од 2001 година. Ресторанот му порачал на келнерот дека

Нарачал вино од 300 евра, а го испил она од 5.150 евра, откако келнерот отворил погрешно шише

Нарачал вино од 300 евра, а го испил она од 5.150 евра, откако келнерот отворил погрешно шише

Иако цената не е се за вистинските љубители на вино, овој гостин сигурно имаше ретко искуство да вкуси премногу скап пијалак. Наместо шише вино од 300 евра, еден гостин на steakhouse ресторан во Манчестер уживаше во шише кое чини неверојатни 5.150 евра, бидејќи еден од вработените во ресторанот му донесе погрешно вино. Иако цената не е се за вистинските

Келнер по грешка на гостин му послужил вино од 4 500 фунти

Келнер по грешка на гостин му послужил вино од 4 500 фунти

Среќен гостин во Манчестер не нарачал , но по грешка добил вино од кое едно шише чини 4 500 фунти. Ресторанот ,,Хаксмор Манчестер” на Твитер објави како се надева дека гостинот уживал во вечерата , откако келнерот по грешка му послужил шише од виното Chateau le Pin Pomerol од 2001 година. Ресторанот му ја простил грешката на келнерот со објаснување

Келнер по грешка послужил вино од 4.500 фунти.Ресторанот не се налути.

Келнер по грешка послужил вино од 4.500 фунти.Ресторанот не се налути.

Еден келнер од Манчестер по грешка им сервирал флаша вино на гостите која изнесува 4500 фунти, објавил ресторанот Хауксмур Манчестер на Твитер, не наведувајќи дали им ја наплатиле истата на послужените клиенти. Како што напишале во твитот, се надеваат дека гостите уживале во вечерата во текот на која по грешка им била сервирана флаша од архивското

Овој ресторан ќе биде популарен: Испиле вино од 5.000 евра, а платиле само 350

Овој ресторан ќе биде популарен: Испиле вино од 5.000 евра, а платиле само 350

„Она што гостите го испиле е вистинска реткост. Таков вкус на вино нема да најдете никаде на друго место“, рекол Бекет. Ресторанот „Хоксмор“ во Манчестер сигурно ќе стане популарно место откако нивниот персонал ги честел гостите со едно шише вино, а такви во светот има само 500. Сопственикот на ресторанот напишал на Твитер дека се надева дека гостите

Гости по грешка послужени со црвено вино од 5.000 евра

Гости по грешка послужени со црвено вино од 5.000 евра

Среќен гостин во Манчестер по грешка бил послужен од келнерот со ретко црвено вино во вредност од 4.500 фунти (5.150 евра), објави BBC. Ресторанот “Hawksmoor Manchester” на Твитер објави дека се надева дека гостинот уживал во вечерaта откако по грешка бил послужен со шише Chateau le Pin Pomerol од 2001 година. Ресторанот му порачал на келнерот дека

По гршка гостин уживал во вино од 4.500 фунти

По гршка гостин уживал во вино од 4.500 фунти

Според винските експерти , од ова вино се произведени само 500 картони , вино бво кое бил вложен голем напор и има виолетово – црвена боја. Не е познато каква цена платил гостинот откако го испил шишето од скапото вино. Среќен гостин во Манчестер не нарачал , но по грешка добил вино од кое едно шише чини 4 500 фунти. Ресторанот „Хаксмор Манчестер”

Келнер по грешка послужил гости со вино од 4500 фунти, сите останале воодушевени од реакцијата на ресторанот

Келнер по грешка послужил гости со вино од 4500 фунти, сите останале воодушевени од реакцијата на ресторанот

Еден келнер од Манчестер по грешка им сервирал флаша вино на гостите која изнесува 4500 фунти, објавил ресторанот Хауксмур Манчестер на Твитер, не наведувајќи дали им ја наплатиле истата на послужените клиенти. Како што напишале во твитот, се надеваат дека гостите уживале во вечерата во текот на која по грешка им била сервирана флаша од архивското

Келнер по грешка на гостин му послужил вино од 4 500 фунти

Келнер по грешка на гостин му послужил вино од 4 500 фунти

Ресторанот ,,Хаксмор Манчестер” на Твитер објави како се надева дека гостинот уживал во вечерата , откако келнерот по грешка му послужил шише од виното Chateau le Pin Pomerol од 2001 година. Ресторанот му ја простил грешката на келнерот со објаснување дека е можно да се случат такви грешки , а на гостинот му порачале дека ,,сепак го сакаат”. На социјалните