притисни ентер »

Повреден моторциклист при судир со возило
Повреден моторциклист при судир со возило

Повреден моторциклист при судир со возило

На 07.11.2019 во 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „апачи“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.С.(32) од Скопје и патничко возило „опел вектра“, со охридски регистарски ознаки, управувано од И.П.(31) од с.Вевчани, струшко, при што било оштетено и паркираното патничко возило

Повреден моторциклист при судир со возило

Повреден моторциклист при судир со возило

На 07.11.2019 во 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „апачи“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.С.(32) од Скопје и патничко возило „опел вектра“, со охридски регистарски ознаки, управувано од И.П.(31) од с.Вевчани, струшко, при што било оштетено и паркираното патничко возило

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Тешко повреден 32-годишен скопјанец, кој вчера со мотоцикл се судрил со автомобил на улицата „Благоја Стефковски“ во Скопје. Во сообраќајката бил оштетен и паркиран автомобил „рено“. Мотоциклистот со тешки повреди бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од

Мотоциклист тешко, а седум други лица полесно повредени во 15 сообраќајки

Мотоциклист тешко, а седум други лица полесно повредени во 15 сообраќајки

Возач на мотоцикл  бил тешко повреден, а седум лица полесно повредени во вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во полицискиот извештај не се наведени деталите за тоа под кои околности се случило потешкото повредување на возачот на моторот. Освен ова, вчера сообраќајната полиција санкционирала осум возачи кои се движеле со

Седум сообраќајки во Скопје

Седум сообраќајки во Скопје

Патник во автобус бил тешко повреден во една од вкупно седум сообраќајни незгоди што се случилеи во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје. Во пет сообраќајки со полесни повредни се здобиле шест лица, а во една била причинета материјална штета. Патник во автобус бил тешко повреден во една од вкупно седум сообраќајни незгоди што се случилеи

Во еден ден 15 сообраќајни незгоди во Скопје

Во еден ден 15 сообраќајни незгоди во Скопје

Возач на мотоцикл бил тешко повреден, во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во шест сообраќајки со полесни повредни се здобиле седум лица, а во осум била причинета материјална штета. Полицијата, на 07.11.2019 на подрачјето на Скопје преземала серија од мерки и активности во кои санкционирани се о сум возачи кои

Мотоциклист од Скопје заврши на болничко лекување

Мотоциклист од Скопје заврши на болничко лекување

Тој бил повреден во сообраќајка која се случила на улицата „Благоја Стефковски“. Мотоциклист од Скопје е тешко повреден во сообраќајка која се случила вчера околу 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во главниот град. Според полицијата се судриле мотоцикл „апачи“ управуван од А.С. (32) од Скопје и „опел вектра“ управувана од И.П.(31) од струшкото

Моторциклист се заби во автомобил и заврши со тешки телесни повреди

Моторциклист се заби во автомобил и заврши со тешки телесни повреди

Тешко повреден 32-годишен скопјанец, кој вчера со мотоцикл се судрил со автомобил на улицата Благоја Стефковски во Скопје. Во сообраќајката бил оштетен и паркиран автомобил „рено“. Мотоциклистот со тешки повреди бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ за укажување лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од екипа

Во еден ден 15 сообраќајни незгоди во Скопје

Во еден ден 15 сообраќајни незгоди во Скопје

Возач на мотоцикл бил тешко повреден, во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во шест сообраќајки со полесни повредни се здобиле седум лица, а во осум била причинета материјална штета. Полицијата, на 07.11.2019 на подрачјето на Скопје преземала серија од мерки и активности во кои санкционирани се о сум возачи кои

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Тешко повреден 32-годишен скопјанец, кој вчера со мотоцикл се судрил со автомобил на улицата „Благоја Стефковски“ во Скопје. Во сообраќајката бил оштетен и паркиран автомобил „рено“. Мотоциклистот со тешки повреди бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од