притисни ентер »

Тачи: Франција може да одигра клучна улога помеѓу Белград и Приштина
Тачи: Франција може да одигра клучна улога помеѓу Белград и Приштина

Тачи: Франција може да одигра клучна улога помеѓу Белград и Приштина

Тачи  го напиша ова на својот Твитер профил од Париз, каде ќе учествува на Самитот за Денот на примирјето во Првата светска војна. "Јас сум во Париз на самит. Ќе имам средба со претседателот Емануел Макрон за да разговараме за неодамнешните случувања во регионот и на континентот. Франција би можела да одигра клучна улога во претстојниот процес на конечно