притисни ентер »

Артета демантираше дека е заинтересиран за Ајван Тони
Артета демантираше дека е заинтересиран за Ајван Тони

Артета демантираше дека е заинтересиран за Ајван Тони

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета изјави дека тимот не игра според очекувањата пред противничкиот гол, но дека клубот не планира да донесе напаѓач во јануарскиот преоден рок. „Постојат различни начини за постигнување голови и постигнуваме голови. Но, требаше да постигнеме многу повеќе од шансите што ги создадовме“, изјави Артета, а пренесува „Скај

Артета демантираше дека е заинтересиран за Ајван Тони

Артета демантираше дека е заинтересиран за Ајван Тони

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета изјави дека тимот не игра според очекувањата пред противничкиот гол, но дека клубот не планира да донесе напаѓач во јануарскиот преоден рок. „Постојат различни начини за постигнување голови и постигнуваме голови. Но, требаше да постигнеме многу повеќе од шансите што ги создадовме“, изјави Артета, а пренесува „Скај

Артета демантираше дека е заинтересиран за Ајван Тони

Артета демантираше дека е заинтересиран за Ајван Тони

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета изјави дека тимот не игра според очекувањата пред противничкиот гол, но дека клубот не планира да донесе напаѓач во јануарскиот преоден рок. „Постојат различни начини за постигнување голови и постигнуваме голови. Но, требаше да постигнеме многу повеќе од шансите што ги создадовме“, изјави Артета, а пренесува „Скај

Брентфорд постави цена за трансфер метата на Челси и Арсенал

Брентфорд постави цена за трансфер метата на Челси и Арсенал

Брентфорд веќе сезони е една од екипите која игра најтрактивен, најубав фудбал во Премиер лигата, екипа која може да дојде до добар резултат против било кој тим од самиот врв на англискиот фудбал. Голем хендикеп за „пчелите“ во актуелнава кампања е отсуството на најопасниот играч, голгетерот Ајван Тони кој одработува повеќе месечна казна поради обложување

Артета со зависник од обложување ќе го засилува нападот!

Артета со зависник од обложување ќе го засилува нападот!

Тренерот на Арсенал, Микел Артета не задоволен како функционира офанзивата на тимот и покрај тоа што има солидни играчи во нападот, во јануари ќе оди на шопинг. Изборот паднал на Ајван Тони за кого Брентфорд бара 60 милиони фунти. Сума која е прифатлива за Арсенал. Тони се врати на тренинзите на Брентфорд, но на натпреварите ќе се врати дури на 17

Арсенал го сакаат Ајван Тоуни во јануари

Арсенал го сакаат Ајван Тоуни во јануари

Арсенал се подготвуваат за нов „напад“ на премиерлигашките ривали во јануарскиот преоден рок со обид да го добијат напаѓачот на Брентфорд, Ајван Тоуни во јануари. 27-годишниот Тоуни е на половина од својата осуммесечна суспензија поради прекршување на правилата за обложување, и ќе биде достапен на почетоот на 2024 година, откако лани ја имаше својата