притисни ентер »

Трет протест под мотото „Правда за жртвите“ од Онкологија и модуларната болница во Тетово
Трет протест под мотото „Правда за жртвите“ од Онкологија и модуларната болница во Тетово

Трет протест под мотото „Правда за жртвите“ од Онкологија и модуларната болница во Тетово

Трет протест под мотото „Правда за жртвите“ од Онкологија и модуларната болница во Тетово П.П.К Пред 1 час фото: Фокус Под мотото „Правда за жртвите“ пред Владата протестантите излегоа на третиот протест по скандалот на Онкологија за нелегалната препродажба на лековите за болните од карцином. Граѓаните пред Владата скандираа „убијци“, откако после

Владата на Вучиќ им ги зголеми платите на административците за 5,5%

Владата на Вучиќ им ги зголеми платите на административците за 5,5%

Владата на Вучиќ им ги зголеми платите на административците за 5,5% П.П.К Пред 18 секунди Фото: Влада на РСМ Владата на Република Србија на денешната седница усвои нови законски измени со кои се зголемува основицата за пресметување и исплата на платите, почнувајќи од платата за септември 2023 година, со што оваа основица се зголемува за 5,5 отсто за

ВИДЕО | Бразилец постигна гол од половина терен во Полска

ВИДЕО | Бразилец постигна гол од половина терен во Полска

ВИДЕО | Бразилец постигна гол од половина терен во Полска С.Д Пред 1 минута Фото: Screenshot Бразилскиот фудбалер Педро Енрике кој настапува за Радомиак од Полска викендов го привлече вниманието со својот гол против Јагелонија. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Енрике успеа да постигне мајсторски гол од половина терен забележувајќи дека

Пет хороскопски знаци кои најмногу страдаат од стрес

Пет хороскопски знаци кои најмногу страдаат од стрес

Пет хороскопски знаци кои најмногу страдаат од стрес Ј.С. Пред 4 минути Фото: Pexels/ Andrea Piacquadio Во денешниот свет, стресот стана неизбежен дел од секојдневниот живот. Додека некои луѓе успеваат да најдат начин да се справат со притисоците, на други им е потешко да најдат рамнотежа и внатрешен мир. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber

ВИДЕО | Старт за во затвор: Фудбалер со отворен ѓон „масакрираше“ двајца противнички играчи

ВИДЕО | Старт за во затвор: Фудбалер со отворен ѓон „масакрираше“ двајца противнички играчи

ВИДЕО | Старт за во затвор: Фудбалер со отворен ѓон „масакрираше“ двајца противнички играчи С.Д Пред 3 минути Фото: Screenshot Натпреварот од фудбалската лига на Хондурас помеѓу Маратон и Олимпија (0:1) кој се играше изминатата ноќ ќе остане запаметен по крвничкиот старт на еден од фудбалерите на домашниот тим. Добиј ги најважните вести, бесплатно

Најлутите чипсови веќе нема да се продаваат откако предизвикаа смрт кај тинејџер во САД

Најлутите чипсови веќе нема да се продаваат откако предизвикаа смрт кај тинејџер во САД

Најлутите чипсови веќе нема да се продаваат откако предизвикаа смрт кај тинејџер во САД С.К. Пред 47 секунди фото: Pixabay.com Производителот на зачинети закуски, Пакви, побара од трговците на мало ширум САД да престанат да ги продаваат чипсовите по трагичниот инцидент во Масачусетс. За жал, 14-годишниот тинејџер Харис Волобах почина на 1-ви септември