притисни ентер »

WRC: Ожие најбрз на шејкдаунот во Шпанија
WRC: Ожие најбрз на шејкдаунот во Шпанија

WRC: Ожие најбрз на шејкдаунот во Шпанија

Себастиен Ожие во борба за секој дел до секундата за осма титула оваа година Францускиот возач на Toyota Себастиен Ожие се најде во предност пред Елвин Еванс на шејкдаунот за Рели Шпанија кој се одржа денес на 4.31км брзински испит Кол де ла Теиксета и јасно покажа дека оди на осма титула оваа година. Тој извози најбрзо со време од 2:33.6 секунди,