притисни ентер »

Викендов почнува TCR Europe: Давидовски единствен Македонец меѓу европската тркачка елита
Викендов почнува TCR Europe: Давидовски единствен Македонец меѓу европската тркачка елита

Викендов почнува TCR Europe: Давидовски единствен Македонец меѓу европската тркачка елита

Четврта сезона дел од TCR Europe ќе биде Виктор Давидовски, како единствен Македонец што ќе се трка во најсилната европска серија на туристички автомобили. За разлика од лани кога поради ограничувањата со патувањата поради пандемијата Давидовски настапи само на две трки, сега планирано е да се возат сите седум од календарот. Првиот предизвик за поранешниот

Иџе видно револтиран: Ова не се простува!

Иџе видно револтиран: Ова не се простува!

Игор Стефановски – Иџе не успеа да ја заврши втората трка од новата сезона во ТЦР шампионатот на Италија, која што се возеше на легендарната патека „Монца“. Нашиот најдобар автомобилист кон финишот на трката доби незгоден удар од еден од ривалите и излета од патеката, но иако на прв поглед ситуацијата изгледаше страшна, Иџе не се здоби со никакви повреди

Иџе видно револтиран: Ова не се простува!

Иџе видно револтиран: Ова не се простува!

Игор Стефановски – Иџе не успеа да ја заврши втората трка од новата сезона во ТЦР шампионатот на Италија, која што се возеше на легендарната патека „Монца“. Нашиот најдобар автомобилист кон финишот на трката доби незгоден удар од еден од ривалите и излета од патеката, но иако на прв поглед ситуацијата изгледаше страшна, Иџе не се здоби со никакви повреди

Иџе во неизвесност: Може да се поправи автомобилот, или…

Иџе во неизвесност: Може да се поправи автомобилот, или…

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски имаше два различни дена на Монца во рамките од TCR Italy, но после втората трка веројатно многу работи го мачат во однос на тоа како ќе ја продолжи сезоната. Неговиот автомобил е доста оштетен, особено предниот дел па ќе треба да се види дали и колку истиот ќе може да се поправи и дали тоа ќе биде доволно

Иџе бесен на ривалот: Ова не се простува!

Иџе бесен на ривалот: Ова не се простува!

Игор Стефановски Иџе денеска на Монца ја возеше втората трка од првенството на ТЦР Италија, но за разлика од проблесоците во квалификациите и на првата трка, кои се возеа во променливи временски околности, на суво неговиот автомобил ги немаше потребните перформанси да се бори за висок пласман. Дополнително, откако по стартот од петтото место тој падна

Иџе поради судир остана без пласман во Монца

Иџе поради судир остана без пласман во Монца

Нашиот најдобар автомобилист, Игор Стефановски Иџе не ја заврши денешната втора трка во Монца откако беше дел од судир во кој беше уништено неговото возило па не можеше да ја продолжи трката. Иџе е во добра состојба и даде изјава за медиумите.

Иџе лут: „Ова не се простува“! Еве како изгледаше незгодниот удар од камерата во Хјундаито

Иџе лут: „Ова не се простува“! Еве како изгледаше незгодниот удар од камерата во Хјундаито

Игор Стефановски – Иџе не ја заврши втората трка од новата сезона во ТЦР шампионатот на Италија, која што се возеше на легендарната патека „Монца“. Нашиот најдобар автомобилист кон финишот на трката доби незгоден удар од еден од ривалите и излета од патеката, но иако на прв поглед ситуацијата изгледаше страшна, Иџе не се здоби со никакви повреди. „Сум