притисни ентер »

Немате леб? Јадете печиво
Немате леб? Јадете печиво

Немате леб? Јадете печиво

Еве еден одличен рецепт за печиво со јогурт кое е феноменално во секоја комбинација, и со сирење и ајвар, но и со мармалад или мед Состојки: 550 г брашно 300 мл јогурт 1 лажичка шеќер 1 лажичка сол 1 лажичка сода бикарбона 1 лажичка прашок за печиво Путер за премачкување Приготвување : Во длабок сад ставете јогурт, шеќер, сол, сода бикарбона, прашок

За љубителите на печива: Израелско хачапури

За љубителите на печива: Израелско хачапури

Уште еден традиционален израелски рецепт за љубителите на вкусно печиво, идеален за појадок или за ручек – хачапури! Потребно за 4 парчиња: За тесто: 400 г брашно, 1,5 дл вода, 1/4 свеж квасец (10 г), 1 лажичка маргарин, 1 јајце, сол, шеќер; Преостанати состојки: 300 г сирење, 2 јајца, 150 г замрзнати малини, 2 лажички шеќер, рендана кора од 1 портокал

Триаголници во лиснато лепче – многу вкусно, возушесто, меко како душа

Триаголници во лиснато лепче – многу вкусно, возушесто, меко како душа

Фото и рецепт: Аделка Милиќ Потребни состојки: 800 г брашно 2 сув квасец 1 мала лажичка прашок за пчеиво 2 лажички сол 1 лажица шеќер 100 мл масло 500 мл топло млеко Постапка: Во 200 мл млако млеко додадете една лажица шеќер, малку брашно и квасците. Промешајте убаво да добиете ретко тесто, па оставете да се активира (Овој чекор можете и да го прескокнете,

Поховани печурки со тартар врз нив – Деликатес за ручек или мезе

Поховани печурки со тартар врз нив – Деликатес за ручек или мезе

?????????????? Поховани печурки со тартар. Состојки: 600 гр. шампињони 2 јајца 150 гр. тартар 100 гр. брашно 100 гр. презла масло, сол и бибер Подготовка: Се чистат шампињоните, во сад се ставаат јајцата добро матени, во друг сад презла, во трет брашно. Се ставаат прво во јајца, па во па во брашно и презла и се пржат додека не поруменат на врело масло

Панцероти со сланина и пармезан

Панцероти со сланина и пармезан

Вкусни и меки панцероти. Во еден подлабок сад ставаме 100 милилитри млака вода со ½ коцка квасец, 1 лажица шеќер и 2 лажици брашно. Кога квасецот ќе надојде, се додава околу 250 милилитри млеко, 50 милилитри зејтин, 1 лажичка сол, 1 јајце и останатото брашно. Замесуваме средно меко тесто и го оставаме да го дуплира својот волумен. Сега од тестото правиме

Пинерлии со сирење

Пинерлии со сирење

Рецептов е хит на социјалните мрежи и обично кога некој рецепт е хит, јас сум таа која го прави меѓу последните хехехехее. Небитно, едноставноста на рецептот е таа која ме освои, а тоа што со голема брзина се ширење и споделуваше на мрежите ме копкаше да проверам зошто е тоа така. Во оригиналниот рецепт дозата е како што ќе ја напишам, а јас правев

Кочански пастрмајлии: детално објаснет рецепт

Кочански пастрмајлии: детално објаснет рецепт

Фото и рецепт: Горан Пиринч Потребни состојки: 600 мл млака вода 1 мала лажичка шеќер 1 лажичка сол 40 г свеж квасец (една коцка) Постапка: Во половина од млаката вода се додава малку шеќер и 5-6 лажици брашно, се раствора квасецот, па реткото тесто се остава 10-тина минути додека да се активира квасецот. Во брашното се додава сол, активираниот квасец

Штипска пастрмалија – направете ја дома

Штипска пастрмалија – направете ја дома

Штипска пастрмајлија е вистински деликатес. Направете ја и дома, по оригинален рецепт. Потребнои состојки : Тесто: 1 кг брашно 450-500 мл вода 1 коцка квасец 1 лажичка сол Фил: 1 кг свинско месо 1 лажица црвен пипер 1 лажичка црн пипер 1 лажичка сол 3-5 лажички свинска маст Начин на подготовка : Подготовката започнете ја со свинското месо. Еден ден

Поховани печурки со тартар врз нив – Деликатес за ручек или мезе

Поховани печурки со тартар врз нив – Деликатес за ручек или мезе

ИЗВОР Скопје24 | октомври 8, 2019 Поховани печурки со тартар. Состојки: 600 гр. шампињони, 2 јајца, 150 гр. тартар, 100 гр. брашно, 100 гр. презла, масло, сол и бибер. Подготовка: Се чистат шампињоните, во сад се ставаат јајцата добро матени, во друг сад презла, во трет брашно. Се ставаат прво во јајца, па во па во брашно и презла и се пржат додека

Највкусен и најбрз рецепт за пастрмајлии – Домот ќе замириса

Највкусен и најбрз рецепт за пастрмајлии – Домот ќе замириса

ИЗВОР Скопје24 | октомври 7, 2019 Вкусно тесто за пастрмајлија и богат фил на месо.Ова е рецептот за вкусен појадок, ручек или вечера: СОСТОЈКИ: 1 кг. брашно 20 гр. квасец сол 800 гр. свинско месо малку свинска маст 1 шолја вода топла малку црвен пипер НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Месото се сече на коцки, се става сол, малку мелен црвен пипер и се остава во