притисни ентер »

Червар: Не е мој стил веднаш да се правам паметен
Червар: Не е мој стил веднаш да се правам паметен

Червар: Не е мој стил веднаш да се правам паметен

Однесувањето на селекторот Хрвоје Хорват и фактот дека Хрватска не ја мина посакуваната втора фаза на Светското првенство (СП) предизвикаа бура во земјата на „каубоите“. Многумина бараат оставка од селекторот, а Хрватската ракометна федерација чека на коментар на Лино Червар. Славниот тренер кој е координатор на тренерите во хрватските ракометни секции

Червар конечно се огласи за срамното однесување на хрватскиот селектор

Червар конечно се огласи за срамното однесување на хрватскиот селектор

Лино Червар како главен координатор на хрватската ракометна репрезентација ќе го има последниот збор кога е Хрвоје Хорват во прашање, но како што стојат работите, огромни се шансите „каубоите“ да добијат нов тренер. Лошиот пласман на Светското првенство беше надополнет со бизарнот интервју од страна на селекторот, обраќање по кое цела јавност во Хрватска

Хрватскиот селектор кој се „глупираше“ пред новинарката ќе добие отказ

Хрватскиот селектор кој се „глупираше“ пред новинарката ќе добие отказ

TOP free transfers on a BOSMAN rule 2023 ↓↓↓ Хрвое Хорват ја налути хрватската јавност и дел од ракометните легенди поради неговиот однос со новинарката по мечот со Бахреин, а сега се појавија шпекулации дека ќе добие отказ. Ракометниот сојуз на Хрватска не е задоволен од резултатите и го смета настапот на Мундијалот како неуспешен, а конечната анализа

Хрватите најавија смена на селекторот Хорват, последниот збор е на Червар

Хрватите најавија смена на селекторот Хорват, последниот збор е на Червар

Хрватскиот ракометен сојуз денеска со соопштение ја информираше јавноста дека не е задоволен од постигнатите резултати на актуелното Светско првенство. Хрватите ќе го освојат деветтото место, но тоа не е доволно во однос на исполнување на целта поставена пред турнирот. – ХРС ја информира јавноста дека не е задоволен од постигнатиот резултат и го смета

Хрватска ќе го смени Хорват од селектор на ракометната репрезентација

Хрватска ќе го смени Хорват од селектор на ракометната репрезентација

Хрвое Хорват ја налути хрватската јавност и дел од ракометните легенди поради неговиот однос со новинарката по мечот со Бахреин, а сега се појавија шпекулации дека ќе добие отказ. Ракометниот сојуз на Хрватска не е задоволен од резултатите и го смета настапот на Мундијалот како неуспешен, а конечната анализа на Лино Червар ќе влијае врз одлуката за

Хрватска ќе го смени Хорват од селектор на ракометната репрезентација

Хрватска ќе го смени Хорват од селектор на ракометната репрезентација

Хрвое Хорват многу извесно е дека нема повеќе да биде селектор на ракометната репрезентација на Хрватска, после деветтото место на СП во Шведска и Полска и неуспехот „каубоите“ да влезат во четвртфиналето. Ракометниот сојуз на Хрватска објави дека не е задоволен од резултатите и настапот на овој Мундијал го смета за неуспешен, па сега за официјална

РС на Хрватска најави заминување на Хорват – Не сме задоволни, ова е неуспех

РС на Хрватска најави заминување на Хорват – Не сме задоволни, ова е неуспех

Хрватскиот ракомет повторно впиша лош резултат на големо натпреварување затоа што избраниците на Хрвое Хорват завршија на деветтото место на СП. Тој разговорот со новинарката на РТЛ го почна покажувајќи срце кон камерата, а откако беше прашан дали ќе остане селектор во иднина, наместо да одговори, тој само ја отвори устата и ја тролаше новинарката

Бизарно однесување на Хорват: Наместо одговор само ја отвори устата, ја тролаше новинарката

Бизарно однесување на Хорват: Наместо одговор само ја отвори устата, ја тролаше новинарката

Хрватска ги спакува куферите на овој Мундијал. На последната средба го совлада Бахреин, но не дочека победа од 12 гола на Египет против Данска. По завршување на диелот со Бахреин, селекторот на „коцкестите“ ги остави без зборови сите. Тој разговорот со новинарката на РТЛ го почна покажувајќи срце кон камерата, а откако беше прашан дали ќе остане селектор