притисни ентер »

Замената за Елмас во Фенербахче стигнува директно од ФК Вардар
Замената за Елмас во Фенербахче стигнува директно од ФК Вардар

Замената за Елмас во Фенербахче стигнува директно од ФК Вардар

Елиф Елмас речиси сигурно ќе го напушти Фенербахче, а во следните денови делегација од Атлетико Мадрид треба да допатува во Истанбул каде ќе се финализира неговиот премин во главниот град на Шпанија. Од таборот на Фенер за неговите услуги ќе добијат 14 милиони евра, а во договорот може да биде вклучен и Никола Калиниќ кој би пристигнал во Турција како

Македонскиот „Фелаини“ на радарот на Фенербахче

Македонскиот „Фелаини“ на радарот на Фенербахче

Тимот на Фенербахче го пронајде новиот македонски „Дијамант“ или ако сакате „новиот Елиф Елмас“, пишуваат турските медиуми. Од една страна Елмас се очекува за 15 милиони евра летово да направи трансфер во една од Топ 5 европските лиги . Еден од најталентираните фудбалери на Вардар, Али Адем е „мета“ на еден од турските великани. Ако си замине Елмас,

Фенербахче во Вардар ја најде замената за Елмас

Фенербахче во Вардар ја најде замената за Елмас

Според турските медиуми, Фенербахче е сериозно заинтересиран за 19 годишниот играч на Вардар, Али Адем кој треба да биде наследникот на Елмас во турскиот клуб. Се очекува Фенербахче да го продаде Елиф Елмас во летниот преоден рок и да заработи преку десет милиони евра од трансферот на македонскиот фудбалер. А дупката од заминувањето на Елмас, сака

Фенербахче замена за Елмас ја најде во Вардар

Фенербахче замена за Елмас ја најде во Вардар

Турски „Хуриет“ пишува дека Фенербахче се подготвува за разделба со Елиф Елмас, но притоа тие тргнаа по негова замена и очигледно ја пронајдоа во Вардар, а станува збор за 19-годишниот Али Адем. Елмас се очекува летово да замине од турскиот клуб и да се пресели во некој европски гигант, откако за него интерес покажаа Атлетико Мадрид, Тотенхем, Лацио,

Фенербахче во Вардар ја најде замената за Елмас!?

Фенербахче во Вардар ја најде замената за Елмас!?

Според турските медиуми, Фенербахче е сериозно заинтересиран за 19 годишниот играч на Вардар, Али Адем кој треба да биде наследникот на Елмас во турскиот клуб. Се очекува Фенербахче да го продаде Елиф Елмас во летниот преоден рок и да заработи преку десет милиони евра од трансферот на македонскиот фудбалер. А дупката од заминувањето на Елмас, сака

Талентот на Вардар е замена за Елиф во Фенербахче

Талентот на Вардар е замена за Елиф во Фенербахче

Турските медиуми утрово со сензационална најава. Али Адем (19), еден од најдобрите таленти на Вардар заминува во Фенербахче како замена за Елиф Елмас. Можно ли е!? Веќе на големо се зборува дека Елиф Елмас ова лето ќе замине од Фенербахче затоа што клубот од Истабнул не може да одолее на богатите понуди за „дијамантот“ кои ги имаат од Интер, Наполи,

Фенербахче ја најде замената за Елмас – за „беспари“ го купува бисерот на Вардар!

Фенербахче ја најде замената за Елмас – за „беспари“ го купува бисерот на Вардар!

Истанбулскиот великан Фенербахче е подготвен да го продаде македонскиот бисер Елиф Елмас и да заработи најмалку 15 милиони евра на поранешниот фудбалер на Работнички, а на негово место ќе го доведе вардаровиот бисер Али Адем, еден од неколкумината екстра талентирани фудбалери на црвено-црните, најавија турски медиуми. Адем, кој повеќе од година и половина

Фенербахче ја најде замената за Елмас – за „беспари“ го купува бисерот на Вардар!

Фенербахче ја најде замената за Елмас – за „беспари“ го купува бисерот на Вардар!

Истанбулскиот великан Фенербахче е подготвен да го продаде македонскиот бисер Елиф Елмас и да заработи најмалку 15 милиони евра на поранешниот фудбалер на Работнички, а на негово место ќе го доведе вардаровиот бисер Али Адем, еден од неколкумината екстра талентирани фудбалери на црвено-црните, најавија турски медиуми. Адем, кој повеќе од година и половина

Нов ден, нова понуда и нов клуб во игра за Елмас – Турците открија уште еден интерес за Македонецот

Нов ден, нова понуда и нов клуб во игра за Елмас – Турците открија уште еден интерес за Македонецот

Се чини да нема ден, а македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас да не биде споменат со можен трансфер во некој од европските гиганти. Денес, турски „Споркс“, повикувајќи се на информациите кои ги објавија дел од шпанските медиуми, истакна дека новиот шеф на стручниот штаб на Севиља, Хулен Лопетеги го поставил Елмас на врвот од своите желби на трансфер

Лопетеги ја состави листата на желби за засилувања во Севиља, првата и најголема е Елмас

Лопетеги ја состави листата на желби за засилувања во Севиља, првата и најголема е Елмас

Поранешниот „кормилар“ на Реал Мадрид во Македонецот гледа мета број еден во летниот преоден рок, интересот за Елмас од ден на ден расте, а според досега објавените информации низ медиумите, Фенербахче ќе има тешка мисија да го задржи до идната сезона. Ново поглавје во шпекулациите кои нашиот 19 годишен репрезентативец го селат од Фенербахче во летниот