притисни ентер »

Тренерот на Бостон изневери актерка па се покрена петиција за доживотна забрана за работа
Тренерот на Бостон изневери актерка па се покрена петиција за доживотна забрана за работа

Тренерот на Бостон изневери актерка па се покрена петиција за доживотна забрана за работа

Тренерот на Бостон селтикс, Име Удока се соочува со суспензија од една година поради врска со членка на персоналот на организацијата, пренесуваат медиумите во Соединетите американски држави. Удока бил во интимна врска, што се смета за кршење на правилата и ќе биде суспендиран, а останува прашање на колкав временски период. Во игра е и суспензија со

Тренерот на Бостон може да биде суспендиран цела година поради љубовна врска

Тренерот на Бостон може да биде суспендиран цела година поради љубовна врска

Име Удока, тренерот на Бостон Селтикс, е пред суспензија поради љубовна врска со член на таа организација. Удока бил во интимна врска, што се смета за кршење на правилата, ќе биде суспендиран, а останува да се види прашањето и до кога. Се уште не е донесена конечната одлука, но се спомнува опцијата да биде суспендиран цела сезона, пишува „ESPN“. ESPN

Тренерот на Бостон ја изневерувал сопругата со клупската помошничка

Тренерот на Бостон ја изневерувал сопругата со клупската помошничка

EPA-EFE/RHONA WISE Изминативе недели постојано се тресе НБА-лигата поради бројните скандали. Овој пат, тренерот што го предводеше Бостон селтикс до финалето на НБА во првата сезона на клупата, Име Удока, би можел да биде суспендиран цела наредна сезона поради „непримерни односи“ со жена вработена во клубот. Како што пренесува новинарот на „Атлетик“,

Тренерот на Бостон се впуштил во романса со вработена во клубот, следи жестока казна

Тренерот на Бостон се впуштил во романса со вработена во клубот, следи жестока казна

Тимот на Бостон Селтикс беше едно од најпријатните изненадувања минатата сезона во која играше дури и во финалето на НБА лигата, резултат за кој голема заслуга имаше тренерот Име Удока. Меѓутоа како што стојат работите Удока нема да може да го води тимот во престојнава сезона, а причината за тоа е што влегол во интимна врска со жена која е вработена

Тренерот на Бостон поради афера ја пропушта следната сезона?

Тренерот на Бостон поради афера ја пропушта следната сезона?

Име Удока, тренерот кој во својата прва сезона ги предводеше Бостон Селтикс до финалето на НБА лигата, би можел да биде суспендиран цела наредна сезона поради „непримерни односи“ со неименувана вработена во клубот. Селтикси ќе ја објават должината на суспензијата во текот на денот. Удока, како што пишува новинарот на „Атлетик“, Шамс Чаранија е обвинет

Тренерот на Бостон поради афера ја пропушта следната сезона?

Тренерот на Бостон поради афера ја пропушта следната сезона?

Име Удока, тренерот кој во својата прва сезона ги предводеше Бостон Селтикс до финалето на НБА лигата, би можел да биде суспендиран цела наредна сезона поради „непримерни односи“ со неименувана вработена во клубот. Селтикси ќе ја објават должината на суспензијата во текот на денот. Добивај вести на вибер Удока, како што пишува новинарот на „Атлетик“,

Скандал во НБА: Тренерот на Бостон пред отказ, спиел со својата помошничка!

Скандал во НБА: Тренерот на Бостон пред отказ, спиел со својата помошничка!

Се ближи почетокот на новата сезона во НБА, а наместо приказната за атакот на титулата во Бостон, се зборува за скандалот кој изби. Тренерот на тимот Име Удока (45) спиел со помошничка од стручниот штаб, а тоа ги налутило сите во клубот. Во правилата за франшизата е нагласено дека тоа е строго забрането, па му се заканува отказ. Покрај сето тоа, Удока

Тренерот на Бостон поради афера ја пропушта следната сезона?

Тренерот на Бостон поради афера ја пропушта следната сезона?

Име Удока, тренерот кој во својата прва сезона ги предводеше Бостон Селтикс до финалето на НБА лигата, би можел да биде суспендиран цела наредна сезона поради „непримерни односи“ со неименувана вработена во клубот. Селтикси ќе ја објават должината на суспензијата во текот на денот. Удока, како што пишува новинарот на „Атлетик“, Шамс Чаранија е обвинет

Тренерот на Бостон поради афера гледа кон долга суспензија

Тренерот на Бостон поради афера гледа кон долга суспензија

Угледниот и добро упатен новинар на „ЕСПН“, Адриан Војнаровски пренесе интересни информации. Имено, тренерот на Бостон Селтикс , Име Удока, се соочува со суспензија. Причината за тоа е интимна врска со жена која е вработена во структурите на клубот. Иако Удока е во брак, тој бил вмешан во афера со вработена во Бостон. Според прописите, тоа е кршење

Тренерот на Бостон пред отказ зашто имал секс со - член на стручниот штаб!

Тренерот на Бостон пред отказ зашто имал секс со - член на стручниот штаб!

Тренерот на Бостон селтикс, Име Удока, се соочува со отказ и покрај феноменалната сезона во која донесе пласман во големото НБА-финале, пренесува најдобро информираниот кошаркарски новинар во САД, Адријан Војнаровски. Причина за отпуштањето или во најдобра варијанта за суспензијата е фактот што Американецот со нигериско потекло го прекршил кодексот