притисни ентер »

Осомничениот за бруталното убиство на бугарската новинарка екстрадиран во Бугарија
Осомничениот за бруталното убиство на бугарската новинарка екстрадиран во Бугарија

Осомничениот за бруталното убиство на бугарската новинарка екстрадиран во Бугарија

Мажот осомничен за убиството и силувањето на бугарската новинарка Викторија Маринова беше екстрадиран од Германија во Бугарија, соопшти портпаролката на бугарското Министерство за правда. „Тој беше префрлен на бугарската територија”, изјави портпаролката, објави АФП. Авионот со кој беше екстрадиран осомничениот Северин Красимиров слета на аеродромот

Осомничениот за бруталното убиство на бугарската новинарка екстрадиран во Бугарија

Осомничениот за бруталното убиство на бугарската новинарка екстрадиран во Бугарија

Мажот осомничен за убиството и силувањето на бугарската новинарка Викторија Маринова беше екстрадиран од Германија во Бугарија, соопшти портпаролката на бугарското Министерство за правда. „Тој беше префрлен на бугарската територија”, изјави портпаролката, објави АФП. Авионот со кој беше екстрадиран осомничениот Северин Красимиров слета на аеродромот

Осомничениот за бруталното убиство на бугарската новинарка екстрадиран во Бугарија

Осомничениот за бруталното убиство на бугарската новинарка екстрадиран во Бугарија

Мажот осомничен за убиството и силувањето на бугарската новинарка Викторија Маринова беше екстрадиран од Германија во Бугарија, соопшти портпаролката на бугарското Министерство за правда. „Тој беше префрлен на бугарската територија”, изјави портпаролката, објави АФП. Авионот со кој беше екстрадиран осомничениот Северин Красимиров слета на аеродромот

Осомниченот за убиството на новинарката екстрадиран во Бугарија

Осомниченот за убиството на новинарката екстрадиран во Бугарија

Германија ѝ го екстрадираше на Бугарија осомничениот за убиството на бугарската телевизиска новинарка Викторија Маринова, објави официјален претставник од Министерството за внатрешни работи. „Германските власти го екстрадираа 21-годишниот жител на градот Русе“, објави Министерството за внатрешни работи, пренесе Ројтерс . Бугаринот Северин Красимиров

На Бугарија и е испорачан убиецот на новинарката Маринова

На Бугарија и е испорачан убиецот на новинарката Маринова

,,Германските власти го испорачаа 21 годишниот жител на градот Русе”, соопшти Министерството за внатрешни работи на Бугарија. Бугаринот Северин Красимиров ќе биде обвинет за силување и убиство на 30 – годишната телевизиска новинарка , чие тело било најдено во парк на 6 октомври во нејзиниот роден град Русе . Германското обвинителство потврди дека Красимиров

Екстрадиран во Бугарија осомничениот за убиството на бугарската новинарка

Екстрадиран во Бугарија осомничениот за убиството на бугарската новинарка

Од Германија во Бугарија денеска беше екстрадиран осомничениот за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова од градот Русе. Како што јави БТА, Северин Красимиров со редовен лет од Германија пристигна на аеродромот во Софија, каде го пречека тим на затворската стража, која ќе го префрли во Русе. Се очекува тој да биде притворен и против него

Осомничениот за убиството на новинарката екстрадиран од Германија во Бугарија

Осомничениот за убиството на новинарката екстрадиран од Германија во Бугарија

Мажот осомничен за силувањето и убиството на 30-годишната бугарска новинарка ВикторијаМаринова екстрадиран е во средата од Германија во Бугарија, потврди за AFP портпаролката на бугарското министерство за правда. Авионот во кој се наоѓал осомничениот Северин Красимиров слетал на аеродромот во Софија околу 17 часот по средноевропско време. Телото на

Екстрадиран во Бугарија осомничениот за убиството на бугарската новинарка

Екстрадиран во Бугарија осомничениот за убиството на бугарската новинарка

Од Германија во Бугарија денеска беше екстрадиран осомничениот за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова од градот Русе. Како што јави БТА, Северин Красимиров со редовен лет од Германија пристигна на аеродромот во Софија, каде го пречека тим на затворската стража, која ќе го префрли во Русе. Се очекува тој да биде притворен и против него

Екстрадиран во Бугарија осомничениот за убиството на бугарската новинарка

Екстрадиран во Бугарија осомничениот за убиството на бугарската новинарка

Од Германија во Бугарија денеска беше екстрадиран осомничениот за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова од градот Русе. Како што јави БТА, Северин Красимиров со редовен лет од Германија пристигна на аеродромот во Софија, каде го пречека тим на затворската стража, која ќе го префрли во Русе. Се очекува тој да биде притворен и против него