притисни ентер »

Приведен крадец од Скопско за издржување двегодишна казна затвор
Приведен крадец од Скопско за издржување двегодишна казна затвор

Приведен крадец од Скопско за издржување двегодишна казна затвор

- Полициски службеници од Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција, ноќеска во 1.40 часот на подрачјето на Гази Баба го лишиле од слобода И.Н.(24) од скопско Трубарево. -За него била распишана централна потерница врз основа на наредба од Основен кривичен суд Скопје. Тој бил осуден на казна затвор во времетраење од две

Приведен крадец од Трубарево за издржување двегодишна казна затвор

Приведен крадец од Трубарево за издржување двегодишна казна затвор

Полициски службеници од  Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција, ноќеска во 1.40 часот на подрачјето на Гази Баба го лишиле од слобода И.Н.(24) од скопско Трубарево. -За него била распишана централна потерница врз основа на наредба од Основен кривичен суд Скопје. Тој бил осуден на казна затвор во времетраење од две

Уапсен 24-годишник од Трубарево за издржување двегодишна казна затвор

Уапсен 24-годишник од Трубарево за издржување двегодишна казна затвор

Ноќва, во 1.40 часот, на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од Оперативниот тим потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција го лишија од слобода 24-годишниот И. Н. од скопско Трубарево, извести МВР. „За него била распишана централна потерница врз основа на наредба од Основниот кривичен суд Скопје. Тој бил осуден на казна затвор

Крадец баран со потерница спроведен во затвор

Крадец баран со потерница спроведен во затвор

Полициски службеници од  Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција, ноќеска во 1.40 часот на подрачјето на Гази Баба го лишиле од слобода И.Н.(24) од скопско Трубарево. „За него била распишана централна потерница врз основа на наредба од Основен кривичен суд Скопје. Тој бил осуден на казна затвор во времетраење од две

Приведен крадец од Скопско за издржување двегодишна казна затвор

Приведен крадец од Скопско за издржување двегодишна казна затвор

-За него била распишана централна потерница врз основа на наредба од Основен кривичен суд Скопје. Тој бил осуден на казна затвор во времетраење од две години за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик, соопшти Министерството за внатрешни работи. МВР информира дека И.Н. е предаден во полициска станица за понатамошна постапка,

Приведен крадец од скопско за издржување на двегодишна казна затвор

Приведен крадец од скопско за издржување на двегодишна казна затвор

Ноќва во 01.40 часот на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција го лишија од слобода 24-годишниот И.Н. од скопско Трубарево, извести МВР. – За него била распишана централна потерница врз основа на наредба од Основен кривичен суд Скопје. Тој бил осуден на казна затвор

Приведен крадец од скопско за издржување на двегодишна казна затвор

Приведен крадец од скопско за издржување на двегодишна казна затвор

Ноќва во 01.40 часот на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција го лишија од слобода 24-годишниот И.Н. од скопско Трубарево, извести МВР. – За него била распишана централна потерница врз основа на наредба од Основен кривичен суд Скопје. Тој бил осуден на казна затвор

Приведен крадец од скопско за издржување на двегодишна казна затвор

Приведен крадец од скопско за издржување на двегодишна казна затвор

Приведен крадец од скопско за издржување на двегодишна казна затвор Ноќва (18.09.2023) во 01:40 часот на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од  Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција го лишија од слобода И.Н.(24) од скопско Трубарево. За него била распишана централна потерница врз основа на наредба од Основен