притисни ентер »

Почонаа тројца пациенти од Ковид-19, вкупната бројка е 824

Почонаа тројца пациенти од Ковид-19, вкупната бројка е 824

Министерство за здравство информира дека се починати тројца пациенти од Ковид-19. Во болнички услови починати се 3 лица, пациент од Куманово (70г), од Прилеп (67г) и еден пациент од Богданци (75г). Вкупната бројка на починати е 824. Фото/МЗ

Денеска рекордни 594 заразени со корона, тројца починати

Денеска рекордни 594 заразени со корона, тројца починати

Регистрирани се 594 нови случаи на ковид-19 од направени 2.617  тестирања во последните 24 часа, објави вечерва Министерствотѕо за здравство. Од нив, над половина, односно 303 се во Скопје. Во болнички услови починати се 3 лица, пациент од Куманово (70г), од Прилеп (67г) и еден пациент од Богданци (75г). Институтот за јавно здравје регистрира 162 оздравени