притисни ентер »

Чизкејк топчиња без печење а се готови за само еден час
Чизкејк топчиња без печење а се готови за само еден час

Чизкејк топчиња без печење а се готови за само еден час

Ова е многу флексибилен десерт кој добро одговара со шумско овошје, ореви и чоколадо. Најдоброто од сè? Постојат верзии без печење, кои се подготвуваат многу лесно дома. Ние ви нудиме рецепт за наједноставниот чизкејк во форма на топчиња каде најтешка задача е да почекате да се стврднат во фрижидер и да бидат подготвени за консумирање. Состојки за

Чизкејк-топчиња без печење од четири состојки

Чизкејк-топчиња без печење од четири состојки

Потребни состојки: 200 грама крем-сирење (несолено) 100 грама мелени бисквити 25 грама шеќер во прав прелив од бело или темно чоколадо Начин на подготовка: Извадете го крем-сирењето од фрижидерот околу половина час пред подготовката за малку да омекне. Измешајте го со шеќерот во прав додека не добиете мазна хомогена смеса. Измешајте го сечканиот бисквит

Чизкејк-топчиња без печење од четири состојки

Чизкејк-топчиња без печење од четири состојки

Потребни состојки: 200 грама крем-сирење (несолено) 100 грама мелени бисквити 25 грама шеќер во прав прелив од бело или темно чоколадо Начин на подготовка: Извадете го крем-сирењето од фрижидерот околу половина час пред подготовката за малку да омекне. Измешајте го со шеќерот во прав додека не добиете мазна хомогена смеса. Измешајте го сечканиот бисквит

Чизкејк-топчиња од само четири состојки без печење: Совршенство од вкусови, готово за миг!

Чизкејк-топчиња од само четири состојки без печење: Совршенство од вкусови, готово за миг!

Станува збор за многу флексибилен десерт кој одлично оди со шумско овошје, јаткасти плодови и чоколадо. Најдобро е тоа што постојат верзии и без печење, кои лесно се приготвуваат и дома. Ние ви нудиме рецепт за наједноставниот чизкејк во форма на топчиња, кај кои најтешката задача е чекањето да се стегнат во фрижидер и да бидат подготвени за консумација

Чизкејк топчиња само од 4 состојки и без печење: Чисто совршенство на вкус, подготвено за половина час!

Чизкејк топчиња само од 4 состојки и без печење: Чисто совршенство на вкус, подготвено за половина час!

Станува збор за многу флексибилен десерт кој добро одговара со шумско овошје, ореви и чоколадо. Најдобро од сè? Постојат верзии без печење, кои се подготвуваат многу лесно. Ние ви нудиме рецепт за наједноставниот чизкејк во форма на топчиња каде најтешка задача е да почекате да се постават во фрижидер и да бидат подготвени за консумирање. Состојки