притисни ентер »

Прв триумф за тандемот Ивановски – Бугариќ на турнирот во Скопје
Прв триумф за тандемот Ивановски – Бугариќ на турнирот во Скопје

Прв триумф за тандемот Ивановски – Бугариќ на турнирот во Скопје

Македонските тенисери Калин Ивановски и Берк Бугариќ остварија триумф во игра на двојки против тандемот од Индија на денешниот меч од Челенџер турнирот во Скопје. Ивановски и Бугариќ триумфираа против Раџа Пурав и Дивиј Шаран од Индија со 2:1 во сетови (4:6, 6:1, 10:7). Тие го загубија првиот сет, но покажаа надмоќна игра во вториот, а потоа и славеа

Прв триумф за тандемот Ивановски – Бугариќ на турнирот во Скопје

Прв триумф за тандемот Ивановски – Бугариќ на турнирот во Скопје

Македонските тенисери Калин Ивановски и Берк Бугариќ остварија триумф во игра на двојки против тандемот од Индија на денешниот меч од Челенџер турнирот во Скопје. Ивановски и Бугариќ триумфираа против Раџа Пурав и Дивиј Шаран од Индија со 2:1 во сетови (4:6, 6:1, 10:7). Тие го загубија првиот сет, но покажаа надмоќна игра во вториот, а потоа и славеа

Прв триумф за тандемот Ивановски – Бугариќ на турнирот во Скопје

Прв триумф за тандемот Ивановски – Бугариќ на турнирот во Скопје

Македонските тенисери Калин Ивановски и Берк Бугариќ остварија триумф во игра на двојки против тандемот од Индија на денешниот меч од Челенџер турнирот во Скопје. Ивановски и Бугариќ триумфираа против Раџа Пурав и Дивиј Шаран од Индија со 2:1 во сетови (4:6, 6:1, 10:7). Тие го загубија првиот сет, но покажаа надмоќна игра во вториот, а потоа и славеа

Ивановски и Бугариќ во четвртфиналето на Скопје опен

Ивановски и Бугариќ во четвртфиналето на Скопје опен

Македонските тенисери Калин Ивановски и Берк Бугариќ се пласираа во четвртфиналето во игра на двојки на челинџер турнирот Скопје опен, кој неделава се игра во главниот град на Македонија. Во првиот натпревар на овој турнир македонскиот пар по пресврт славеше со 2-1, по сетови 6-4, 1-6 и 10-7 против индиската двојка Раџа Пурав и Дивиј Шаран. Во четвртфиналето

Ивановски и Бугариќ се пласираа во четвртфинале на турнирот во Скопје

Ивановски и Бугариќ се пласираа во четвртфинале на турнирот во Скопје

Македонските тенисери Калин Ивановски и Берк Бугариќ ја запишаа првата победа во конкуренција на двојки на челинџер турнирот во Скопје. Ивановски и Бугариќ триумфираа против Раџа Пурав и Дивиј Шаран од Индија со 2-1 во сетови, односно 4-6, 6-1 I 10-7. За пласман во полуфинале, Ивановски и Бугариќ ќе се борат против Петр Ноуза и Ендрју Полсон од Чешка

Прв триумф за тандемот Ивановски – Бугариќ на турнирот во Скопје

Прв триумф за тандемот Ивановски – Бугариќ на турнирот во Скопје

Македонските тенисери Калин Ивановски и Берк Бугариќ остварија триумф во игра на двојки против тандемот од Индија на денешниот меч од Челенџер турнирот во Скопје. Ивановски и Бугариќ триумфираа против Раџа Пурав и Дивиј Шаран од Индија со 2:1 во сетови (4:6, 6:1, 10:7). Тие го загубија првиот сет, но покажаа надмоќна игра во вториот, а потоа и славеа

Ивановски и Бугариќ со пласман во 1/4 финалето на турнирот во Скопје!

Ивановски и Бугариќ со пласман во 1/4 финалето на турнирот во Скопје!

Калин Ивановски неочекувано уште на стартот на турнирот во Скопје беше елиминиран во сингл, но затоа во двојки добро му оди. Денеска на терените на ТК Југ, Ивановски со Берк Бугариќ успеаја да слават против индиската двојка Раџа Пуран и Дивиј Шаран во рамките на осминафиналето и тоа со 2:1 во сетови, додека во гемови беше 6:4, 1:6 и 10:7, па така остварија

Дуелите во двојки на турнирот во Скопје одложени за утре

Дуелите во двојки на турнирот во Скопје одложени за утре

На турнирот во Скопје денеска прекин поради дождот кој падна во главниот град.  Љубителите на тенисот го очекуваа повторно Калин Ивановски кој требаше да настапи во двојки заедно со колегата од Дејвис куп репрезентацијата Берк Бугариќ против Индијците Раџа и Шаран. Овој меч според информациите е одложен за утре додека се играат само дуелите во сингл

Ивановски елиминиран од турнирот во Скопје

Ивановски елиминиран од турнирот во Скопје

Големата македонска тениска надеж, Калин Ивановски загуби на стартот на турнирот Македонија Опен што се игра во Скопје и тоа во два сета од Хрватот Дино Призмиќ. За Ивановски турнирот продолжува со натпреварите во двојки. Љубителите на тенисот во Скопје во голем број дојдоа да го проследат настапот на скопскиот Челинџер на најдоброрангираниот македонски