притисни ентер »

Индијан Велс: Женското финале за Рибакина и Сабаленка
Индијан Велс: Женското финале за Рибакина и Сабаленка

Индијан Велс: Женското финале за Рибакина и Сабаленка

Арина Сабаленка  од Белорусија и  Елена Рибакина  од Казахстан ќе се борат за трофејот во женска конкуренција на мастерс-турнирот во Индијан Велс, откако во синоќешните полуфинални средби лесно ги совладаа Марија Сакарија (6-2, 6-2) односно најдобрата во светот во моментов, Ига Швјонтек (6-2, 6-2). Ова ќе биде реприза на финалето на првиот годинешен

Сабаленка и Рибакина во финалето на Мастерсот во Индијан Велс

Сабаленка и Рибакина во финалето на Мастерсот во Индијан Велс

Арина Сабаленка и Елена Рибакина ќе се борат за трофејот на Мастерсот во Индијан Велс. Белорусинката, втората тенисерка во светот и шампионка на Мелбурн, во полуфиналето ја совлада Марија Сакари со резултат 6:2, 6:3. За помалку од час и половина Сабаленка со доминантна игра ја забележа петтата победа во меѓусебните средби. Рибакина победи уште поубедливо

Сабаленка и Рибакина во финалето на Мастерсот во Индијан Велс

Сабаленка и Рибакина во финалето на Мастерсот во Индијан Велс

Арина Сабаленка и Елена Рибакина ќе се борат за трофејот на Мастерсот во Индијан Велс. Добивај вести на вибер Белорусинката, втората тенисерка во светот и шампионка на Мелбурн, во полуфиналето ја совлада Марија Сакари со резултат 6:2, 6:3. За помалку од час и половина Сабаленка со доминантна игра ја забележа петтата победа во меѓусебните средби. Рибакина

Сабаленка и Рибакина во финалето на Индијан Велс

Сабаленка и Рибакина во финалето на Индијан Велс

Elena Rybakina, of Kazakhstan, celebrates winning a point against Karolina Muchova, of the Czech Republic, at the BNP Paribas Open tennis tournament Thursday, March 16, 2023, in Indian Wells, Calif. (AP Photo/Mark J. Terrill) Арина Сабаленка и Елена Рибакина ќе се борат за трофејот на Мастерсот во Индијан Велс. Белорусинката, втората тенисерка во светот

Женското финале во Индијан Велс пак ќе има ептен голем руски шмек!

Женското финале во Индијан Велс пак ќе има ептен голем руски шмек!

Белорусинката Арина Сабаленка и Казахстанката Елена Рибакина ќе се борат за трофејот во женска конкуренција на мастерс-турнирот во Индијан Велс, откако во синоќешните полуфинални средби лесно ги совладаа Марија Сакарија (6-2, 6-2) односно најдобрата во светот во моментов, Ига Швјонтек (6-2, 6-2). Ова ќе биде уште во низа финале во женскиот тенис со

Рибакина ја шокира најдобрата и закажа финале на Индијан Велс со Сабаленка

Рибакина ја шокира најдобрата и закажа финале на Индијан Велс со Сабаленка

Ноќва се одиграа двете полуфиналиња во женскиот дел од турнирот во Индијан Велс. Елена Рибакина приреди големо изненадување, бидејќи ја совлада Ига Швјонтек со 2-0 (6-2, 6-2). Најдобрата светска тенисерка беше немоќна против расположената Казахстанка. Првиот сет Рибакина го реши со два брејка, додека во вториот зеде еден повеќе, но и загуби еден гем

Рибакина ја шокираше најдобрата тенисерска за финале со Сабаленка!

Рибакина ја шокираше најдобрата тенисерска за финале со Сабаленка!

Арина Сабаленка и Елена Рикабина ќе се борат за трофејот на Мастерсот во Индијан Велс. Белорусинката во полуфиналето ја совлада Марија Сакари со 2-0 по сетови 6-2 и 6-3 во меч кој траеше час и половина. Aryna Sabalenka soars into the women’s final and earns Friday’s Shot of the Day 💥 #TennisParadise | @SabalenkaA pic.twitter.com/pCVoUQXP9I — BNP Paribas

Сабаленка и Рибакина во финалето на Мастерсот во Индијан Велс

Сабаленка и Рибакина во финалето на Мастерсот во Индијан Велс

Арина Сабаленка и Елена Рибакина ќе се борат за трофејот на Мастерсот во Индијан Велс. Белорусинката, втората тенисерка во светот и шампионка на Мелбурн, во полуфиналето ја совлада Марија Сакари со резултат 6:2, 6:3. За помалку од час и половина Сабаленка со доминантна игра ја забележа петтата победа во меѓусебните средби. Рибакина победи уште поубедливо