притисни ентер »

Стојановски и Гравелин Данкерк минаа уште една пречка во Купот на Франција
Стојановски и Гравелин Данкерк минаа уште една пречка во Купот на Франција

Стојановски и Гравелин Данкерк минаа уште една пречка во Купот на Франција

Гравелин Данкерк на нашиот Војдан Стојановски успеа да мине уште една пречка во Купот на Франција. „Морнарите“ од Данкер вечерва по еден драматичен меч во кој се играа и дополнителни минути славеа над второлигашот Денаин со 107-100. Македонскиот репрезентативец Стојановски беше на паркетот 22 минути за кои реализираше осум поени, три асистенции и 2

Стојановски со победа во Купот на Франција доаѓа во „балонот“ во Талин

Стојановски со победа во Купот на Франција доаѓа во „балонот“ во Талин

Војдан Стојановски резултатски успешно го „помина“ својот последен меч пред да му се придружи на нашиот национален тим во квалификациите за Евробаскетот 2022. Гравелин по продолженија со 107-100 го елиминираше Денаин во 1/16 финалето од Купот на Франција. Капитенот на „црвено-жолтите“ одигра скоро 23.минути. Притоа реализираше ефект од осум поени (1/1

Војдан во победнички ритам пред Талин

Војдан во победнички ритам пред Талин

Војдан Стојановски ќе биде во составот на македонската репрезентација за ноемврскиот квалификациски циклус во Талин. Капитенот беше во составот на Гравелин против Денан во 1/16 финалето во Купот на Франција, кој тимот на Војдан го доби по продолжение со 100-107. Двата тима одиграа неизвесен меч, со бројни промени на водството. Гравелин одигра добро

Војдан во победнички ритам пред Талин

Војдан во победнички ритам пред Талин

Војдан Стојановски ќе биде во составот на македонската репрезентација за ноемврскиот квалификациски циклус во Талин. Капитенот беше во составот на Гравелин против Денан во 1/16 финалето во Купот на Франција, кој тимот на Војдан го доби по продолжение со 100-107. Двата тима одиграа неизвесен меч, со бројни промени на водството. Гравелин одигра добро