притисни ентер »

Неверојатна донација: Многумина донираа за борба против коронавирусот, но НФЛ играч ги надмина сите
Неверојатна донација: Многумина донираа за борба против коронавирусот, но НФЛ играч ги надмина сите

Неверојатна донација: Многумина донираа за борба против коронавирусот, но НФЛ играч ги надмина сите

Многу спортисти од светот кои годишно заработуваат десетици милиони се вклучија во борбата против коронавирусот, но се чини дека Дру Брис ги надмина сите. Квотербекот на НФЛ екипата, Њу Орлеанс, заедно со сопругата Британи на американската сојузна држава Луизијана и подари дури пет милиони долари. „По истражувањата и реализираните разговори со бројни

Легендата на НФЛ со петмилионска донацијa во битката со вирусот

Легендата на НФЛ со петмилионска донацијa во битката со вирусот

Легендата на Њу Орлеанс Сејнтс, Дру Брис се реши за многу хуман потег за помош во битката против коронавирусот. Тој заедно со својата сопруга Британи ќе обезбеди огромна донација за државата Луизијана. До крајот на годината, парот ќе донира огромни пет милиони долари и ќе обезбеди преку 10.000 оброци за најзагрозените дневно. „Британи и јас ќе донираме

E, ова е донација: НФЛ-ѕвезда дава пет милиони долари за погодените од пандемијата

E, ова е донација: НФЛ-ѕвезда дава пет милиони долари за погодените од пандемијата

Квотербекот на Њу Орлеанс сејнтс и неговата сопруга ѝ донираат пет милиони долари на федералната држава Луизијана. Квотербекот на Њу Орлеанс сејнтс, Дру Брис, и неговата сопруга Британи ќе ѝ донираат пет милиони долари на федералната држава Луизијана, средства кои ќе бидат применети за погодените од пандемијата со Коронавирусот. Брис и Британи во соработка

Луизијана може да стане ново жариште на коронавирусот во САД

Луизијана може да стане ново жариште на коронавирусот во САД

Louisiana National Guard Soldiers and Airmen test first responders for COVID-19 infections at Louis Armstrong Park, New Orleans, Louisiana, March 20, 2020. The testing site is one of three across New Orleans and Jefferson Parishes and will soon open to the general public. (U.S. Army National Guard photo by Staff Sgt. Josiah Pugh) Луизијана може да