притисни ентер »

Марцин Лијевски најде нов клуб за следната сезона
Марцин Лијевски најде нов клуб за следната сезона

Марцин Лијевски најде нов клуб за следната сезона

Еден од најдобрите ракометари во историјата на ракометот во Полска, поранешниот репрезентативец на оваа земја Марцин Лијевски од следната сезона ќе го води тимот на Горник Забже. Тој веќе потпиша договор и ќе биде на клупата во следните две години. Раководството на Горник Забже бараше нов тренер за следната сезона, поради незадолството од тоа што клубот