притисни ентер »

Уште четворица сомнителни на индискиот сој на коронавирусот во Македонија, еден е на респиратор
Уште четворица сомнителни на индискиот сој на коронавирусот во Македонија, еден е на респиратор

Уште четворица сомнителни на индискиот сој на коронавирусот во Македонија, еден е на респиратор

Во земјава вчера бил регистрирано уште едно лице заразено со индискиот сој на коронавирусот, потврди денеска министерот за здравство Венко Филипче. Тој се лекува во Велес и има полесна клиничка слика. Во меѓувреме, се чекаат резултати за уште четворица пациенти кои се сомнителни на индискиот сој на коронавирусот и тие се лекуваат во Скопје. Еден од

Четири потврдени случаи на делта сојот во земјава, за уште четири лица се чекаат резултати

Четири потврдени случаи на делта сојот во земјава, за уште четири лица се чекаат резултати

Досега се потврдени четири случаи на делта сојот во Македонија, а се чекаат резултати за уште четири граѓани за кои нема информации дали патувале надвор од земјава, изјави денеска министерот за здравство, Венко Филипче. Тој потврди дека вчера било регистрирано уште едно лице заразено со индискиот сој на коронавирусот (делта), кое се лекува во Велес

Четири потврдени случаи на делта сојот во земјава, за уште четири лица се чекаат резултати

Четири потврдени случаи на делта сојот во земјава, за уште четири лица се чекаат резултати

Досега се потврдени четири случаи на делта сојот во Македонија, а се чекаат резултати за уште четири граѓани за кои нема информации дали патувале надвор од земјава, изјави денеска министерот за здравство, Венко Филипче. Тој потврди вчера било регистрирано уште едно лице заразено со индискиот сој на коронавирусот, кое се лекува во Велес и има полесна

Уште четворица сомнителни на индискиот сој на коронавирусот во Македонија, еден е на респиратор

Уште четворица сомнителни на индискиот сој на коронавирусот во Македонија, еден е на респиратор

Во земјава вчера бил регистрирано уште едно лице заразено со индискиот сој на коронавирусот, потврди денеска министерот за здравство Венко Филипче. Тој се лекува во Велес и има полесна клиничка слика. Во меѓувреме, се чекаат резултати за уште четворица пациенти кои се сомнителни на индискиот сој на коронавирусот и тие се лекуваат во Скопје. Еден од

НОВИ СЛУЧАИ НА ДЕЛТА СОЈОТ: Потврден е четвртиот пациент, за уште четворица се чекаат резултати

НОВИ СЛУЧАИ НА ДЕЛТА СОЈОТ: Потврден е четвртиот пациент, за уште четворица се чекаат резултати

Велешанец, кој не бил вакциниран е четвртиот пациентзаболен со делта сојот на корона вирусот во Македонија. Уште четворица пациенти се испитуваат и се чекаат резултатите кои ќе потврдат дали и тие се заразени со индискиот сој, соопшти денеска министерот за здравство Венко Филипче, кој беше во посета на Клиниката за гинекологија и акушерство (ГАК).

Четири потврдени случаи на делта-сојот, за уште четири лица се чекаат резултати

Четири потврдени случаи на делта-сојот, за уште четири лица се чекаат резултати

Досега се потврдени четири случаи на делта сојот во Македонија, а се чекаат резултати за уште четири граѓани за кои нема информации дали патувале надвор од земјава, изјави денеска министерот за здравство, Венко Филипче. Тој потврди вчера било регистрирано уште едно лице заразено со индискиот сој на коронавирусот, кое се лекува во Велес и има полесна

Четврти случај на индискиот сој во земјава, се чекаат резулати за уште 4 невакцинирани болни, кажа Филипче

Четврти случај на индискиот сој во земјава, се чекаат резулати за уште 4 невакцинирани болни, кажа Филипче

Кај пациент од Велес е регистриран индискиот (делта) сој на коронавирусот, кажа денеска министерот за здравство Венко Филипче. Со тоа, во земјава досега со делта сојот се заразени 4 пациенти, а за уште четворица се чекаат резултатите. „Пациентот од Велес е со лесна клиничка слика. Четирите случаи за кои ги чекаме анализите се од Скопје и само еден

Потврден четвртиот случај на делта сојот во државава, уште четири други суспектни

Потврден четвртиот случај на делта сојот во државава, уште четири други суспектни

Фото: Б. Грданоски Во текот на вчерашниот ден потврден е четврти случај на заразен со делта сој на коронавирусот во нашата држава, а четири други лица се суспектни. Новорегистрираниот со индиската варијанта се лекува во болницата во Велес и е со лесна клиничка слика. Од четирите суспектни на делта сојот, едниот е во лоша здравствена состојба, приклучен

Четири случаи на делта сојот потврдени, за уште четири се чека резултат, вели Филипче

Четири случаи на делта сојот потврдени, за уште четири се чека резултат, вели Филипче

Во Македонија досега се потврдени 4 случаи на делта сојот, а за уште четворица други граѓани се чекаат резултати, информираше денеска министерот за здравство, Венко Филипче. Во Македонија досега се потврдени 4 случаи на делта сојот, а за уште четворица други граѓани се чекаат резултати, информираше денеска министерот за здравство, Венко Филипче. Во

Четири потврдени случаи на делта сојот во земјава, за уште четири лица се чекаат резултати

Четири потврдени случаи на делта сојот во земјава, за уште четири лица се чекаат резултати

Досега се потврдени четири случаи на делта сојот во Македонија, а се чекаат резултати за уште четири граѓани за кои нема информации дали патувале надвор од земјава, изјави денеска министерот за здравство, Венко Филипче. Тој потврди дека вчера било регистрирано уште едно лице заразено со индискиот сој на коронавирусот (делта), кое се лекува во Велес