притисни ентер »

Најбогат тенисер на сите времиња е кумот на Лепа Брена, има шест пати повеќе пари од Ѓоковиќ
Најбогат тенисер на сите времиња е кумот на Лепа Брена, има шест пати повеќе пари од Ѓоковиќ

Најбогат тенисер на сите времиња е кумот на Лепа Брена, има шест пати повеќе пари од Ѓоковиќ

Новак Ѓоковиќ досега на тенискиот терен во кариерата заработил 153 милиони долари, иако во историјата на тој план му нема рамен. Сепак, тоа не значи дека тој е најбогатиот човек кој некогаш се занимавал со овој спорт. Вистинските љубители на тенисот многу добро знаат дека тоа место со години го држи Јон Циријак, можеби единствениот милијардер во „белиот