притисни ентер »

Македонија падна две позиции во рангирањето на ФИФА
Македонија падна две позиции во рангирањето на ФИФА

Македонија падна две позиции во рангирањето на ФИФА

Фудбалската репрезентација на Македонија има пад од две позиции на најновото рангирање на ФИФА и сега се наоѓа на 64.место. Нашата селекција забележа две победи, но против аутсајдерот Гибралтар, а ремизираше против Бугарија и доживеа пораз дома од Бугарија во четирите натпревари од јунската сесија во Лигата на нации. Добивај вести на вибер> Од ривалите

Македонија има пад од две места на новата ФИФА ранг листа

Македонија има пад од две места на новата ФИФА ранг листа

Македонската фудбалска репрезентација е на 64. место на најновата ФИФА ранг листа, што е пад од две позиции во однос на претходниот месец. Овој месец Македонија одигра четири натпревари во Лигата на нации, двапати го победивме Гибралтар, загубивме убедливо од Грузија и одигравме реми против Бугарија. Таквиот скор ни донесе пад од две места, сега сме

Македонија со пад на ФИФА ранг-листата

Македонија со пад на ФИФА ранг-листата

Македонската фудбалска репрезентација доживеа пад од две места на најновата ФИФА ранг-листа и сега се наоѓа на 64. место. „Црвено-жолтите“ одиграа четири натпревари во јуни во Лигата на нации во кои запишаа две победи (Гибралтар) и по едно реми (Бугарија) и пораз (Грузија). Од ривалите на нашата репрезентација во Лигата на нации, најдобро рангирана

Македонија забележа пад на новата ФИФА ранг листа

Македонија забележа пад на новата ФИФА ранг листа

Фудбалската репрезентација на Македонија одигра четири натпревари во рамките на Лигата на нациите. Јунскиот циклус не беше максимално успешен, бидејќи „рисовите“ запишаа две победи над Гибралтар , реми со Бугарија и тежок пораз од Грузија . Светската фудбалска репрезентација (ФИФА) го објави новиот ранкинг на репрезентациите, а на него Македонија забележа

ФИФА ранг листа: Симболичен пад на Македонија од две позиции по дуелите во Лигата на нации

ФИФА ранг листа: Симболичен пад на Македонија од две позиции по дуелите во Лигата на нации

Македонската фудбалска репрезентација, на најновата ранг листа на ФИФА, има пад од симболични две позиции по јунските мечеви во Лигата на нации. Македонија сега се наоѓа на 64.позиција, по двете победи против Гибралтар, нерешениот меч со Бугарија и поразот од Грузија во Скопје. Од противниците на Македонија во  Лигата на нации,  Бугарија која е на

Македонија со пад на ФИФА листата од две места

Македонија со пад на ФИФА листата од две места

Со оглед на половичниот успех на четирите мечеви од јунскиот циклус од Лигата на Нациите во кој Македонија играше против Бугарија, Грузија и Гибралтар, следува пад на најновата ФИФА листа од две места. Досегашното 62. место на листата е заменето со 64. место на кое во моментов се наоѓа Македонија. На местото на Македонија влезе репрезентацијата на

Македонија падна две места на ФИФА ранг-листата

Македонија падна две места на ФИФА ранг-листата

Македонската фудбалска репрезентација се најде на 64.место на најновата ФИФА ранг-листа, што излезе денеска. Тоа е пад од две позиции од претходното рангирање. Нашиот национален тим овој месец одигра четири натпревари во рамки на Лигата на нации на кои запиша реми на гостински терен со Бугарија, пораз од 0-3 од Грузија на домашен терен и две победи