притисни ентер »

„Газета Експрес“: Палмер ќе го посети Косово, датумот се уште не е утврден
„Газета Експрес“: Палмер ќе го посети Косово, датумот се уште не е утврден

„Газета Експрес“: Палмер ќе го посети Косово, датумот се уште не е утврден

Американскиот заменик-помошник државниот секретар, Метју Палмер, кој е именуван за специјален американски пратеник за Западен Балкан, планира да го посети Косово, но датумот се уште не е утврден, објави денеска „Газета Експрес“. Како што јави дописникот на МИА од Приштина, информацијата во писмен одговор упатен до порталот ја потврди Амбасадата на

„Газета Експрес”: Палмер ќе го посети Косово, датумот се уште не е утврден

„Газета Експрес”: Палмер ќе го посети Косово, датумот се уште не е утврден

Американскиот заменик-помошник државниот секретар, Метју Палмер, кој е именуван за специјален американски пратеник за Западен Балкан, планира да го посети Косово, но датумот се уште не е утврден, објави денеска „Газета Експрес”. Како што јави дописникот на МИА од Приштина, информацијата во писмен одговор упатен до порталот ја потврди Амбасадата на

Палмер ќе го посети Косово, датумот се уште не е утврден

Палмер ќе го посети Косово, датумот се уште не е утврден

Американскиот заменик-помошник државниот секретар, Метју Палмер, кој е именуван за специјален американски пратеник за Западен Балкан, планира да го посети Косово, но датумот се уште не е утврден, објави денеска „Газета Експрес“. Информацијата во писмен одговор упатен до порталот ја потврди Амбасадата на САД во Косово. Ова ќе биде прва посета на Палмер

Метју Палмер ќе го посети Косово, но не е утврдено кога

Метју Палмер ќе го посети Косово, но не е утврдено кога

Ова ќе биде прва посета на Палмер на Косово во својство на специјален американски пратеник за Западен Балкан. Американскиот заменик-помошник државниот секретар, Метју Палмер, кој е именуван за специјален американски пратеник за Западен Балкан, планира да го посети Косово, но датумот се уште не е утврден, објави денеска „Газета Експрес”. Како што јави

РЕГИОНОТ ВО ШОК! Ѓукановиќ планира да му отстапи дел од црногорската територија на Косово?

РЕГИОНОТ ВО ШОК! Ѓукановиќ планира да му отстапи дел од црногорската територија на Косово?

Поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај барал ревизија на Законот за ратификација на договорот со Црна Гора за демаркација на границите. Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ, ги примил акредитациите од новиот косовски амбасадор во Подгорице Илбер Хисе. Ѓукановиќ за време на разговорот го истакнал „напредокот“ во односите, унапредувањет на

РЕГИОНОТ ВО ШОК! Џукановиќ планира да му отстапи дел од црногорската територија на Косово?

РЕГИОНОТ ВО ШОК! Џукановиќ планира да му отстапи дел од црногорската територија на Косово?

Поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај барал ревизија на Законот за ратификација на договорот со Црна Гора за демаркација на границите. Претседателот на Црна Гора, Мило Џукановиќ, ги примил акредитациите од новиот косовски амбасадор во Подгорице Илбер Хисе. Џукановиќ за време на разговорот го истакнал „напредокот“ во односите, унапредувањет на

Палмер ќе го посети Косово, датумот се уште не е утврден

Палмер ќе го посети Косово, датумот се уште не е утврден

Американскиот заменик-помошник државниот секретар, Метју Палмер, кој е именуван за специјален американски пратеник за Западен Балкан, планира да го посети Косово, но датумот се уште не е утврден, објави денеска „Газета Експрес“. Како што јави дописникот на МИА од Приштина, информацијата во писмен одговор упатен до порталот ја потврди Амбасадата на

„Газета Експрес“: Палмер ќе го посети Косово, датумот се уште не е утврден

„Газета Експрес“: Палмер ќе го посети Косово, датумот се уште не е утврден

Американскиот заменик-помошник државниот секретар, Метју Палмер, кој е именуван за специјален американски пратеник за Западен Балкан, планира да го посети Косово, но датумот се уште не е утврден, објави денеска „Газета Експрес“.

„Газета Експрес“: Палмер ќе го посети Косово, датумот се уште не е утврден

„Газета Експрес“: Палмер ќе го посети Косово, датумот се уште не е утврден

Американскиот заменик-помошник државниот секретар, Метју Палмер, кој е именуван за специјален американски пратеник за Западен Балкан, планира да го посети Косово, но датумот се уште не е утврден, објави денеска „Газета Експрес“. Како што јави дописникот на МИА од Приштина, информацијата во писмен одговор упатен до порталот ја потврди Амбасадата на

Палмер на средба со Ѓукановиќ за неговите приоритети на Западен Балкан

Палмер на средба со Ѓукановиќ за неговите приоритети на Западен Балкан

Палмер во Подгорица се сретна со претседателот на Црна Гора , Мило Ѓукановиќ , со кого разговарал за неговите приоритети во регионот на Западен Балкан. Според соопштението на кaбинетот на црногорскиот претседател приритети на Стејт Департменотот се поттик за отворање на пристапните преговори на Скопје и Тирана , продолжување на преговорите меѓу Белград