притисни ентер »

Монако во обид да го донесе Икарди
Монако во обид да го донесе Икарди

Монако во обид да го донесе Икарди

Монако започна преговори со Интер за напаѓачот Мауро Икарди, пренесува „Фудбал линк“. Според изворот, претседателот на тимот од Кнежеството, Олег Петров зборува отворено со вработените во клубот и фудбалерите за можноста за доаѓање на 26-годишбиот Аргентинец. Минатата сезона Икарди на 37 натпревари за Интер, постигна 17 гола и оствари пет асистенции

Монако во обид да го донесе Икарди

Монако во обид да го донесе Икарди

Монако започна преговори со Интер за напаѓачот Мауро Икарди, пренесува „Фудбал линк“. Според изворот, претседателот на тимот од Кнежеството, Олег Петров зборува отворено со вработените во клубот и фудбалерите за можноста за доаѓање на 26-годишбиот Аргентинец. Минатата сезона Икарди на 37 натпревари за Интер, постигна 17 гола и оствари пет асистенции

Ниту Рома, Јувентус и Наполи: Икарди се сели во Франција?

Ниту Рома, Јувентус и Наполи: Икарди се сели во Франција?

Мауро Икарди влегува во групата на оние фудбалери кои и натаму бара нова средина. Јасно е дека Интер и Аргентинецот ќе се разделат, но фудбалерот не сака да замине во било кој тим. Во игра за неговиот потпис влегоа Рома, Јувентус и Наполи, но ниту еден од овие три тима не успеа да го договори неговиот трансфер со Интер. Најновото е Монако. Францускиот

Ниту Рома, Јувентус и Наполи: Икарди се сели во Франција?

Ниту Рома, Јувентус и Наполи: Икарди се сели во Франција?

Мауро Икарди влегува во групата на оние фудбалери кои и натаму бара нова средина. Јасно е дека Интер и Аргентинецот ќе се разделат, но фудбалерот не сака да замине во било кој тим. Во игра за неговиот потпис влегоа Рома, Јувентус и Наполи, но ниту еден од овие три тима не успеа да го договори неговиот трансфер со Интер. Најновото е Монако. Францускиот

Италијански пакт против Јувентус

Италијански пакт против Јувентус

Интер, Наполи и Рома нема повеќе да му продаваат фудбалери на шампионот на Серија А. Дел од најдобрите италијански екипи одлучија за ги здружат силите против Јувентус со цел да ја прекинат неговата доминација во Серија А. Според „Кориере дело Спорт“, екипите на Интер, Наполи и Рома, се договориле да не му продаваат фудбалери на Јувентус. „Старата дама“

Икарди ќе одлучи во понеделник

Икарди ќе одлучи во понеделник

Аргентинскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчо гигант Интер, Мауро Икарди, планира до понеделник да донесе конечна одлука кога е во прашање неговата клупска иднина. Искусниот напаѓач веќе е информиран дека новиот тренер на „нероазурите“ нема потреба од неговите услуги и дека може слободно да си побара нова средина. Аргентинецот е

Интер, Наполи и Рома се здружија за да го остават Јувентус со празни раце и да го симнат од тронот

Интер, Наполи и Рома се здружија за да го остават Јувентус со празни раце и да го симнат од тронот

Мауро Икарди е во центарот на пакт помеѓу Интер, Наполи и Рома, трите клуба се здружија за Аргентинецот да не го засили Јувентус и тие да имаат поголеми шанси за Скудетото. Мауро Икарди е во центарот на пакт помеѓу Интер, Наполи и Рома, трите клуба се здружија за Аргентинецот да не го засили Јувентус и тие да имаат поголеми шанси за Скудетото. „Бјанконерите“

Наполи, Рома и Интер се здружуваат да ја прекинат доминацијата на Јувентус

Наполи, Рома и Интер се здружуваат да ја прекинат доминацијата на Јувентус

Италјанските медиуми откриваат дека калчолигашите Наполи, Рома и Интер се здружиле за да ја прекинат осумгодишната доминација на Јувентус во фудбалската Серија А. Првит удар кој треба да и го зададат на „старата дама“ е да оневозможат преселба на Мауро Икарди од Интер во Јувентус. Аргентинецот Икарди иако нема да остане во Интер, не му се дозволува

Интер, Рома и Наполи во таен пакт против Јуве

Интер, Рома и Наполи во таен пакт против Јуве

Триото клубови заедно ќе се обидат да ја прекинат доминацијата на Јувентус со тоа што ќе почнат минирајќи го трансферот на Икарди. Според пишувањата на Corriere dello Sport, управите на Интер, Рома и Наполи склучиле таен пакт против Јувентус со цел да ја прекинат неговата доминација на „чизмата“ која трае веќе осум сезони. Првиот удар на триото треба