притисни ентер »

Кожув „изгоре“ во гостиварскиот пекол
Кожув „изгоре“ во гостиварскиот пекол

Кожув „изгоре“ во гостиварскиот пекол

Гостивар го доби дерби дуелот со Кожув со (21-22, 14-20, 18-17, 28-12) во рамките на шестото коло во Првата лига. Одличната игра во последната четвртина беше пресудна за триумф на избраниците на Марјан Србиноски, одиграа одлично во нападот, уште подобро во одбраната. Наскоро поопширно..