притисни ентер »

„Главни фаворити на Ролан Гарос се Ѓоковиќ и Алкараз“
„Главни фаворити на Ролан Гарос се Ѓоковиќ и Алкараз“

„Главни фаворити на Ролан Гарос се Ѓоковиќ и Алкараз“

Рускиот тенисер Данил Медведев смета дека Новак Ѓоковиќ и Карлос Алкараз ќе бидат главни фаворити за титулата на Ролан Гарос доколку бидат подготвени за настап. Ролан Гарос се игра во период од 20 мај до 9 јуни, а Медведев зборуваше за своите шанси на турнирот. „Доколку играат во Париз, Ѓоковиќ и Алкараз ќе бидат главни фаворити. Секако дека и други

Синер го пропушта Ролан Гарос?!

Синер го пропушта Ролан Гарос?!

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER Настапот на вториот светски рекет, Италијанецот Јаник Синер, на Ролан Гарос е под знак прашалник. Турнирот стартува на 26 мај, а како што пишува „Газета дело Спорт“, Синер наводно сè уште не закрепнал од повредата на колкот што ја заработи во осминафиналето на Мастерсот во Мадрид против Русинот Карен Хачанов. Италијанецот го

Надал ќе игра на Ролан Гарос

Надал ќе игра на Ролан Гарос

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал следната недела ќе отпатува за Париз со идеја да игра на Ролан Гарос. Рафа моментално се наоѓа во Мајорка, каде пристигна во неделата по поразот од Хуберт Хуркач во второто коло на АТП Мастерсот во Рим. „Ас“ пренесува дека Надал ќе тренира на својата Академија пред да замине во Париз со намера да учествува на Грен слем

Надал одлучил, ќе игра на - Ролан Гарос!

Надал одлучил, ќе игра на - Ролан Гарос!

Од Шпанија стигнува информација дека Рафаел Надал следната недела ќе отпатува во Париз со идеја да настапи на Ролан Гарос. Надал во моментов е во Мајорка каде отиде по поразот од Хуберт Хуркач во второто коло од АТП мастерсот во Рим. Шпанецот беше убедливо поразен од Хуркач со само четири добиени гејма и тогаш не делуваше многу оптимистичен дека ќе

Надал ќе игра на Ролан Гарос

Надал ќе игра на Ролан Гарос

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал следната недела ќе отпатува за Париз со идеја да игра на Ролан Гарос. Рафа моментално се наоѓа во Мајорка, каде пристигна во неделата по поразот од Хуберт Хуркач во второто коло на АТП Мастерсот во Рим. „Ас“ пренесува дека Надал ќе тренира на својата Академија пред да замине во Париз со намера да учествува на Грен слем

Медведев: Ѓоковиќ и Алкараз се главни фаворити во Париз

Медведев: Ѓоковиќ и Алкараз се главни фаворити во Париз

Рускиот тенисер Данил Медведев не помина добро на Мастерсот во Рим. Во третото коло беше поразен од Томи Поло во два сета, додека во претходниот меч имаше доста проблеми со српскиот тенисер Хамад Меѓедовиќ, кого го доби само по три сета. По поразот во италијанската престолнина, Медведев на прес-конференцијата се осврна и на претстојниот Ролан Гарос,

Медведев: Главни фаворити на „Ролан Гарос“ се Ѓоковиќ и Алкараз

Медведев: Главни фаворити на „Ролан Гарос“ се Ѓоковиќ и Алкараз

Данил Медведев смета дека најдобриот тенисер на сите времиња Новак Ѓоковиќ е најголемиот фаворит за титулата на вториот Грен слем сезонава, заедно со Карлос Алкараз , ако Шпанецот воопшто е подготвен за турнирот во Париз. Потсетување дека „ Ролан Гарос “ кој се игра на земјена подлога ќе се организира во периодот од 20 мај до 9 јуни 2024 година. Рускиот

Медведев: Ѓоковиќ и Алкараз се главни фаворити во Париз

Медведев: Ѓоковиќ и Алкараз се главни фаворити во Париз

Рускиот тенисер Данил Медведев не помина добро на Мастерсот во Рим. Во третото коло беше поразен од Томи Поло во два сета, додека во претходниот меч имаше доста проблеми со српскиот тенисер Хамад Меѓедовиќ, кого го доби само по три сета. По поразот во италијанската престолнина, Медведев на прес-конференцијата се осврна и на претстојниот Ролан Гарос,

Медведев: Сакам победа против Синер, Ѓоковиќ и Алкараз

Медведев: Сакам победа против Синер, Ѓоковиќ и Алкараз

Четвртиот светски тенисер, русинот Данил Медведев, ја одушеви спортската јавност со неговата скромност, изнесувајќи многу позитивни мислења за своите најголеми ривали, Новак Ѓоковиќ, Јаник Синер и Карлос Алкараз. Медведев смета дека уште може да напредува во кариерата и изјави дека ривалите се подобри од него, иако и самиот не квалитативно далеку од

Медведев: Тешко е, но сакам да сум подобар од Ѓоковиќ, Алкараз и Синер

Медведев: Тешко е, но сакам да сум подобар од Ѓоковиќ, Алкараз и Синер

Четвртиот светски тенисер, Русинот Данил Медведев, ја одушеви спортската јавност со неговата скромност, изнесувајќи многу позитивни мислења за своите најголеми ривали, Новак Ѓоковиќ, Јаник Синер и Карлос Алкараз. Медведев смета дека уште може да напредува во кариерата и изјави дека ривалите се подобри од него, иако и самиот не квалитативно далеку од