притисни ентер »

Каков е новиот болид на Мерцедес за Ф1?
Каков е новиот болид на Мерцедес за Ф1?

Каков е новиот болид на Мерцедес за Ф1?

Мерцедес ги освои сите 12 титули од влегувањето во турбо ерата - шест за пилотите и шест кај конструкторите. Со успехот во 2019 година, екипата од Бракли го достигна претходниот рекорд поставен од Ферари. Бракли, 14 февруари 2020 (МИА) – Тимот на Мерцедес го покажа автомобилот со кој ќе ја брани својата невидена серија на титули во 2020 година. Првите

Ф1: Ова е новиот болид на Мерцедес АМГ Петронас „W11“, германците со надеж за двојна круна сезонава!

Ф1: Ова е новиот болид на Мерцедес АМГ Петронас „W11“, германците со надеж за двојна круна сезонава!

Тимот на Мерцедес АМГ Петронас ги објави првите слики од својот нов болид „W11“, кој ќе го користат пилотите во новата сезона во Формула 1 шампионатот. Во германскиот состав веруваат дека болидот ќе им донесе нова „двојна круна“ како минатата сезона. Тандемот пилоти, Луис Хамилтон и Валтери Ботас на патеката „Силверстоун“ со посебни гуми и услови го

Ботас и Хамилтон го покажаа новиот Мерцедес во Силверстон

Ботас и Хамилтон го покажаа новиот Мерцедес во Силверстон

Мерцедес АМГ Петронас на патеката го покажа болидот со ознака „В11“, со кој Луис Хамилтон и Валтери Ботас во 2020 година ќе ја нападнат седмата двојна круна во шампионатот на Формула 1. Мерцедес во новата сезона која ќе започна на 15 март во Мелбурн, со трката за Големата награда на Австралија, ќе ги брани двете титули, меѓу конструкторите и меѓу возачите

Mercedes го претстави новиот W11 во Силверстон! / ФОТО+ВИДЕО

Mercedes го претстави новиот W11 во Силверстон! / ФОТО+ВИДЕО

Иако пред неколку дена беа претставени боите на болидот (на болидот од минатата сезона), на Денот на вљубените, Mercedes ги сподели првите фотографии од новиот болид со кој ќе се обидат да го задржат статусот на најдобриот тим во хибридната ера во Formula 1. Според првите фотографии, Mercedes задржал сличен концепт на болидот, но сепак со некои промени

Мерцедес го промовираше болидот со кој ќе ја брани титулата во Ф1

Мерцедес го промовираше болидот со кој ќе ја брани титулата во Ф1

Тимот на Мерцедес го покажа автомобилот со кој ќе ја брани својата невидена серија на титули во 2020 година. Првите фотографии од ажурираната верзија, во однос на боја, на „В11“ беа објавени порано во текот на неделата, но денес веќе се прикажани на новиот автомобил. Мерцедес ги освои сите 12 титули од влегувањето во турбо ерата – шест за пилотите

Промовиран новиот болид на Мерцедес (фото/видео)

Промовиран новиот болид на Мерцедес (фото/видео)

Тимот на Мерцедес го покажа автомобилот со кој ќе ја брани својата невидена серија на титули во 2020 година. Првите фотографии од ажурираната верзија, во однос на боја, на „В11“ беа објавени порано во текот на неделата, но денес веќе се прикажани на новиот автомобил. Мерцедес ги освои сите 12 титули од влегувањето во турбо ерата – шест за пилотите

Ф1: Мерцедес го промовираше болидот со кој ќе ја брани титулата

Ф1: Мерцедес го промовираше болидот со кој ќе ја брани титулата

Тимот на Мерцедес го покажа автомобилот со кој ќе ја брани својата невидена серија на титули во 2020 година. Првите фотографии од ажурираната верзија, во однос на боја, на „В11“ беа објавени порано во текот на неделата, но денес веќе се прикажани на новиот автомобил. Мерцедес ги освои сите 12 титули од влегувањето во турбо ерата – шест за пилотите

(ВИДЕО/ФОТО) Мерцедес го промовираше новиот болидот во Ф1

(ВИДЕО/ФОТО) Мерцедес го промовираше новиот болидот во Ф1

Мерцедес ги освои сите 12 титули од влегувањето во турбо ерата – шест за пилотите и шест кај конструкторите. Со успехот во 2019 година, екипата од Бракли го достигна претходниот рекорд поставен од Ферари. Тимот на Мерцедес го покажа автомобилот со кој ќе ја брани својата невидена серија на титули во 2020 година. Првите фотографии од ажурираната верзија,

Мерцедес го промовираше болидот со кој ќе ја брани титулата во Ф1

Мерцедес го промовираше болидот со кој ќе ја брани титулата во Ф1

Тимот на Мерцедес го покажа автомобилот со кој ќе ја брани својата невидена серија на титули во 2020 година. Првите фотографии од ажурираната верзија, во однос на боја, на „В11“ беа објавени порано во текот на неделата, но денес веќе се прикажани на новиот автомобил. Мерцедес ги освои сите 12 титули од влегувањето во турбо ерата – шест за пилотите

Мерцедес го промовираше болидот со кој ќе ја брани титулата во Ф1

Мерцедес го промовираше болидот со кој ќе ја брани титулата во Ф1

ФОТО: Мерцедес го промовираше болидот со кој ќе ја брани титулата во Ф1 Тимот на Мерцедес го покажа автомобилот со кој ќе ја брани својата невидена серија на титули во 2020 година. Првите фотографии од ажурираната верзија, во однос на боја, на „В11“ беа објавени порано во текот на неделата, но денес веќе се прикажани на новиот автомобил. Мерцедес ги