притисни ентер »

Енди Мареј: Не сакам да го шутирам Новак додека е на земја, случајот премногу се одолжи
Енди Мареј: Не сакам да го шутирам Новак додека е на земја, случајот премногу се одолжи

Енди Мареј: Не сакам да го шутирам Новак додека е на земја, случајот премногу се одолжи

Додека голем број колеги на Новак Ѓоковиќ се тркаат кој повеќе ќе го оцрни, има и такви кои знаат што е човечност. Еден од нив е и Енди Мареј, кој од почетокот на целиот случај не зазема страни. Истакна претходно Мареј дека светскиот број еден и освојувач на 20 гренд слем титули мора да објасни некои работи. Но, за разлика од други, тој не се огласуваше

Мари: Нема да го шутирам Ѓоковиќ додека лежи на земја

Мари: Нема да го шутирам Ѓоковиќ додека лежи на земја

Енди Мари игра добро на АТП турнирот во Сиднеј каде по избореното финале неизбежна тема беше Новак Ѓоковиќ и сите случувања, драма околу негов во овој изминат период. Ѓоковиќ и понатаму има проблеми со властите кои се решија да му ја поништат визата и останува неизвесно дали ќе може да остане и да ја брани титулата во Мелбурн. -Ситуацијата не е добра

Мареј: Нема да го газам Ѓоковиќ додека лежи на под

Мареј: Нема да го газам Ѓоковиќ додека лежи на под

„Ситуацијата околу Новак не е добра и нема да бидам тука и да го газам Новак легнат на земја, изјави за австралиските медиуми британскиот тенисер Енди Мареј“ по пласманот во финалето на турнирот во Сиднеј. Некогаш првиот тенисер во светот е загрижен за ситуацијата во која се наоѓа Ѓоковиќ. „Ова не е добро за никого. За жал, се оди добро и кој знае

Мареј: Ова не е добро за никого, нема да го удирам Ѓоковиќ додека лежи на под

Мареј: Ова не е добро за никого, нема да го удирам Ѓоковиќ додека лежи на под

Најновите случувања со Новак Ѓоковиќ ги прокоментира и Енди Мареј. Ќе потсетиме, на Ѓоковиќ одново му е одземена визата за влез во Австралија и без истата нема да може да настапи на Австралија Опен. Турнир кој го освои рекордни девет пати. „Ситуацијата не е добра, но нема да го удирам Новак додека лежи на под. Кажав пред некој ден дека од ова корист

Енди Мареј застана во одбрана на Ѓоковиќ

Енди Мареј застана во одбрана на Ѓоковиќ

Британскиот тенисерн Енди Мареј му посака добредојде на Новак Ѓоковиќ по добиената виза за Австралија. Пред неколку дена, додека Ѓоковиќ мина низ голема драма во притвор за мигранти, Мареј го поддржа, меѓутоа сега имаше неколку прашања за кои бара одговор. „Се надевам дека може да свртиме нова страница, победи на Суд и изгледа ќе заигра на Австралијан