притисни ентер »

Адриана Лима на првата ревија на „Викторијас сикрет“
Адриана Лима на првата ревија на „Викторијас сикрет“

Адриана Лима на првата ревија на „Викторијас сикрет“

Една од најпопуларните светски манекенки, Адриана Лима, првата ревија за најпознатиот бренд за долна облека, „Викторијас сикрет“, ја имала во 1999 година. На интернет деновиве се појави видеото од нејзината прва ревија, на која бразилскиот модел има 18 години. Познатата манекенка пред неполн месец се прости од познатиот бренд и за последен пат одеше

Адриана Лима на првата ревија на „Викторијас сикрет“

Адриана Лима на првата ревија на „Викторијас сикрет“

Една од најпопуларните светски манекенки, Адриана Лима, првата ревија за најпознатиот бренд за долна облека, „Викторијас сикрет“, ја имала во 1999 година. На интернет деновиве се појави видеото од нејзината прва ревија, на која бразилскиот модел има 18 години. Познатата манекенка пред неполн месец се прости од познатиот бренд и за последен пат одеше

Изгледајте го 42-минутното спектакуларно шоу на Victoria’s Secret за 2018

Изгледајте го 42-минутното спектакуларно шоу на Victoria’s Secret за 2018

Victoria’s Secret шоуто оваа година се емитуваше на 2-ри декември, а сите очекувавме да излезе целосната снимка. Иако имавме прилика претходно да ѕирнеме како изгледале моделите на модната писта во Њујорк, сепак сите со нетрпение ја очекувавме снимката од спектакуларното шоу. --> Додека моделите и 12-те ангели дефилираа на пистата, Шон Мендес, The

Вака изгледаше Адриана Лима на првата ревија на „Victoria’s Secret“

Вака изгледаше Адриана Лима на првата ревија на „Victoria’s Secret“

Адриана Лима е една од најубавите жени на денешницата и е ангел на „Victoria’s Secret“ скоро две децении. Оваа година таа се прости од познатиот бренд и за последен пат продефилира на модната писта како ангел на Викторија. Моделот во 1999-година прв пат ја носи долната облека на престижниот бренд, а од тогаш до сега може да заклучиме дека не се променила

СОЛЗИ И РАЗОЧАРУВАЊЕ: Како навистина изгледа кастинг на „Victoria’s Secret“?

СОЛЗИ И РАЗОЧАРУВАЊЕ: Како навистина изгледа кастинг на „Victoria’s Secret“?

Најубавите жени во светот, најголемите музички ѕвезди, многу кристали, пердуви, гламур и сексипил, ова секоја година ни нуди шоуто на „Victoria’s Secret“. Но, како навистина изгледа да станеш ангел на Викторија? Кастинг директорот открива како поминува изборот на девојките, а на кастинзите има многу солзи, нервоза, стрес. Тој вели дека од сите повикани,

Фантазијата преминува во пропаст: Victoria’s Secret губи на популарност

Фантазијата преминува во пропаст: Victoria’s Secret губи на популарност

Најпознатиот бренд за долна облека се соочува со проблеми. Статистиките покажуваат дека годинашната ревија на Victoria’s Secret имала најмала гледаност во историјата на модното шоу. Годинава имало само 3,3 милиони гледачи, додека лани ревијата ја гледале 5 милиони, што е пак помалку од 9 милиони колку што изнесуваше бројката во 2014 година. Кои се

Фантазијата преминува во пропаст: Victoria’s Secret губи на популарност

Фантазијата преминува во пропаст: Victoria’s Secret губи на популарност

Најпознатиот бренд за долна облека се соочува со проблеми. Статистиките покажуваат дека годинашната ревија на Victoria’s Secret имала најмала гледаност во историјата на модното шоу. Годинава имало само 3,3 милиони гледачи, додека лани ревијата ја гледале 5 милиони, што е пак помалку од 9 милиони колку што изнесуваше бројката во 2014 година. Кои се

Фантазијата преминува во пропаст: Victoria’s Secret губи на популарност

Фантазијата преминува во пропаст: Victoria’s Secret губи на популарност

Најпознатиот бренд за долна облека се соочува со проблеми. Статистиките покажуваат дека годинашната ревија на Victoria’s Secret имала најмала гледаност во историјата на модното шоу. Годинава имало само 3,3 милиони гледачи, додека лани ревијата ја гледале 5 милиони, што е пак помалку од 9 милиони колку што изнесуваше бројката во 2014 година. Кои се