притисни ентер »

„На Ѓоковиќ влијае популарноста на Федерер и Надал“
„На Ѓоковиќ влијае популарноста на Федерер и Надал“

„На Ѓоковиќ влијае популарноста на Федерер и Надал“

Џон Лојд, поранешен британски тенисер, ги коментираше последните изјави на Новак Ѓоковиќ на Вимблдон . Откако стигна до четвртфиналето и го победи Холгер Руне , Ноле даде интервју на теренот во кое им одговори на оние кои го прозиваат од трибините. Исто така,  Ѓоковиќ истата вечер го напушти интервјуто за „Би-Би-Си“ поради постојаните прашања поврзани