притисни ентер »

Марта Гарсија: Мојата цел е да стигнам до Формула 1
Марта Гарсија: Мојата цел е да стигнам до Формула 1

Марта Гарсија: Мојата цел е да стигнам до Формула 1

Таа води во инаугуративната сезона на тркачката серија Ф1-академија, со 48 бода предност на три трки до крајот на сезоната и има цел да стане првата жена возач во Формула 1 по извршната директорка на серијата, Сузи Волф. Исто така, решена е да стигне до врвот и да ги инспирира младите девојки, пишува „Скај спорт“ Возачката на Академијата Према на Формула

Таа стана првата жена која по пауза од 2018-та седна во Формула 1 болид: Следете ги вашите соништа

Таа стана првата жена која по пауза од 2018-та седна во Формула 1 болид: Следете ги вашите соништа

Џесика Хокинс (28) е првата жена од 2018 година која седнува зад воланот на болид на Формула 1. Хокинс која е од Англија возеше 26 круга во болидот на Астон Мартин во 2018 година на патеката Хунгароринг, која е и домаќин на шампионската трка Ф1. По тест возењето таа изјави дека ги остварила своите соништа: “This has made every bit of blood, sweat and

Џес Хокинс е првата жена со Ф1 тест по пауза од пет години

Џес Хокинс е првата жена со Ф1 тест по пауза од пет години

Џес Хокинс од Астон Мартин стана првата жена по пауза од речиси пет години, која возела модерен Формула 1 болид на патеката Хунгароринг покрај Будимпешта. Хокинс, која е позната како каскадер, е амбасадор на Астон Мартин и возела 26 круга во болидот од 2021, АМР21 на патеката каде што секоја година се вози Унгарското ГП. 28-годишната Хокинс исто така

Џес Хокинс е првата жена со Ф1 тест по пауза од пет години

Џес Хокинс е првата жена со Ф1 тест по пауза од пет години

Џес Хокинс од Астон Мартин стана првата жена по пауза од речиси пет години, која возела модерен Формула 1 болид на патеката Хунгароринг покрај Будимпешта. Хокинс, која е позната како каскадер, е амбасадор на Астон Мартин и возела 26 круга во болидот од 2021, АМР21 на патеката каде што секоја година се вози Унгарското ГП. 28-годишната Хокинс исто така

Џесика стана прва жена по пауза од пет години која седна во болид од Ф1

Џесика стана прва жена по пауза од пет години која седна во болид од Ф1

Џесика Хокинс стана првата жена по пауза од пет години која возела болид на Формула 1. Таа тестираше на патеката Хунгароринг со возилото на Астон Мартин. Хокинс по возењето кажа дека ѝ се оствариле соништата со тоа што конечно седнала во болид од Ф1. „Потрошив многу солзи за да стигнам до овој момент. Не ми се верува дека успеав. Ги исполнив соништата

Џес Хокинс е првата жена со Ф1 тест по пауза од пет години

Џес Хокинс е првата жена со Ф1 тест по пауза од пет години

Џес Хокинс од Астон Мартин стана првата жена по пауза од речиси пет години, која возела модерен Формула 1 болид на патеката Хунгароринг покрај Будимпешта. Хокинс, која е позната како каскадер, е амбасадор на Астон Мартин и возела 26 круга во болидот од 2021, АМР21 на патеката каде што секоја година се вози Унгарското ГП. 28-годишната Хокинс исто така

Џесика Хокинс првата жена која тестираше болид во Формула 1 по пет години

Џесика Хокинс првата жена која тестираше болид во Формула 1 по пет години

Џесика Хокинс стана првата жена по речиси пет години која тестираше болид во класата Формула 1, објави во вторникот тимот чиишто седиште е во Силверстоун. Минатиот четврток, 28-годишната Британка, поранешна британска шампионка во картинг која се тркаше во сега веќе непостоечката женска тркачка серија, возела тркачки болидл Астон Мартин на патеката