притисни ентер »

Двојната одбрана на Митревски која предизвика ерупција во Порто

Двојната одбрана на Митревски која предизвика ерупција во Порто

Нашиот репрезентативен голман Никола Митревски имаше уште едно блескаво издание на голот на Порто. На денешното дерби со Спортинг од кое зависеше и битката за врвот на табелата, нашиот Николче блесна со неколку бравурозни интервенции, а Порто на крајот победи на гости со 33:27. Една од нив, оваа двојна одбрана предизвика лавина воодушевување кај навивачите

Двојната одбрана на Митревски која предизвика ерупција во Порто

Двојната одбрана на Митревски која предизвика ерупција во Порто

Нашиот репрезентативен голман Никола Митревски имаше уште едно блескаво издание на голот на Порто. На денешното дерби со Спортинг од кое зависеше и битката за врвот на табелата, нашиот Николче блесна со неколку бравурозни интервенции, а Порто на крајот победи на гости со 33:27. Една од нив, оваа двојна одбрана предизвика лавина воодушевување кај навивачите