притисни ентер »

Надал го закачи Ѓоковиќ и го запали тенискиот свет: Toa ќе беше поголема фрустрација за него…
Надал го закачи Ѓоковиќ и го запали тенискиот свет: Toa ќе беше поголема фрустрација за него…

Надал го закачи Ѓоковиќ и го запали тенискиот свет: Toa ќе беше поголема фрустрација за него…

Рафаел Надал веќе подолго време не е активен на тениските терени, а тоа на најдобар можен начин беше искористено од неговиот голем ривал Новак Ѓоковиќ кој успеа да го мине на вечната листа на освоени грен слемови, поточно со последниот триумф на Ју-Ес Опен веќе има две титули повеќе (24/22) на најзначајните турнири. Шпанецот се уште планира да биде

Ѓоковиќ го пропушта Шангај

Ѓоковиќ го пропушта Шангај

реклама Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ објави денеска преку социјалните мрежи дека нема да настапи на АТП турнирот од серијата 1000 во Шангај, кој оваа година се враќа во календарот прв пат по епидемијата на Ковид 19. „Низ годините ја добив најдобрата поддршка во Кина. Шангај секогаш беше еден од моите најважни турнири во сезоната. Ќе ми

Ѓоковиќ го пропушта Шангај

Ѓоковиќ го пропушта Шангај

Шангај – Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ објави денеска преку социјалните мрежи дека нема да настапи на АТП турнирот од серијата 1000 во Шангај, кој оваа година се враќа во календарот прв пат по епидемијата на Ковид 19. „Низ годините ја добив најдобрата поддршка во Кина. Шангај секогаш беше еден од моите најважни турнири во сезоната. Ќе ми

Испрати ли Надал „отровна стрела“ кон Ѓоковиќ? Доколку не го постигнеше тоа, ќе беше фрустриран!

Испрати ли Надал „отровна стрела“ кон Ѓоковиќ? Доколку не го постигнеше тоа, ќе беше фрустриран!

Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал се големи пријатели кога не се на терен, но кога имаат натпревар еден против друг, се големи ривали. Но последната изјава на Рафаел Надал во соседна Србија, па и кај останатите фанови ширум светот на Ѓоковиќ, ќе биде протолкувана како провокација на која српскиот тенисер ќе треба да се улови. Изминатите 15 години, Рафаел

Ѓоковиќ го пропушта Шангај

Ѓоковиќ го пропушта Шангај

Ѓоковиќ го пропушта Шангај Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ објави денеска преку социјалните мрежи дека нема да настапи на АТП турнирот од серијата 1000 во Шангај, кој оваа година се враќа во календарот прв пат по епидемијата на Ковид 19. „Низ годините ја добив најдобрата поддршка во Кина. Шангај секогаш беше еден од моите најважни турнири

НОЛЕ НЕМА ДА ОТПАТУВА ВО КИНА Србинот ќе го пропушти турнирот во Шангај

НОЛЕ НЕМА ДА ОТПАТУВА ВО КИНА Србинот ќе го пропушти турнирот во Шангај

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ објави денеска преку социјалните мрежи дека нема да настапи на АТП турнирот од серијата 1000 во Шангај, кој оваа година се враќа во календарот прв пат по епидемијата на ковид 19. „Низ годините ја добив најдобрата поддршка во Кина. Шангај секогаш беше еден од моите најважни турнири во сезоната. Ќе ми недостасуваат

Ѓоковиќ го откажа учеството на мастерсот во Шангај

Ѓоковиќ го откажа учеството на мастерсот во Шангај

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ, објави дека нема да настапи на АТП Мастерсот 1000 во Шангај, кој оваа година се враќа на календарот за првпат после пандемијата на коронавирус. Српскиот тенисер досега во Шангај освои четири титули. Турнирот оваа година се враќа после 2019 година, а наградниот фонд изнесува 8 милиони долари. „Во текот на