притисни ентер »

Лаказет ја објаснува чудната сезона Арсенал, пред мечот кој може да им биде спас
Лаказет ја објаснува чудната сезона Арсенал, пред мечот кој може да им биде спас

Лаказет ја објаснува чудната сезона Арсенал, пред мечот кој може да им биде спас

Александер Лаказет смета дека ова попладне доколку неговата екипа слави во ФА Куп финалето против Челси, тоа ќе биде спас на сезоната. Денеска од 18 30 часот на „Вембли“ се игра големото финале меѓу градските ривали, а познато е дека Арсенал е потрофејна екипа од Челси во ова натпреварување. „Не остваривме сезонава неколку цели, беше ова чудна сезона

Лампард не му верува на Кепа, Артета до најсилното оружје против Челси

Лампард не му верува на Кепа, Артета до најсилното оружје против Челси

Челси и Арсенал попладнево ќе се борат за титулата од ФА Купот на Англија, натпревар кој може да се покаже како клучен за дел од играчите во двата тима кои се пред заминување од Лондон. Франк Лампард за финалето одлучи да го остави Кепа Аризабалага на клупата за резерви и предност одново да му даде на Кабалеро. Артета пак и покрај најавите за мала

Најмладите тренери во Премиерлигата се борат за најстариот трофеј во Англија

Најмладите тренери во Премиерлигата се борат за најстариот трофеј во Англија

Артета и Лампард имаат светла иднина во тренерската работа, предвидуваат стручњаците. Со финалниот натпревар од ФА купот кој почнува во 18.30 часот, вечерва се спушта завесата на сезоната во елитниот фудбал во Англија, а дуелот на Арсенал и Челзи на „Вембли“ е интересен и поради тоа што ќе се надмудруваат најмладите тренери во Премиерлигата. Микел

Артета: Мотивирани сме да победиме

Артета: Мотивирани сме да победиме

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета, зборуваше пред финалето на ФА Купот вечерва против Челси. „Не знам што ќе се случи, ова е финале. Јас сум фокусиран на мојот тим, сите сакаме да победиме. Две одлични екипи едни против други. Челси е навистина во добра форма, тие играат на високо ниво, но ние сме мотивирани да победиме. Како играч, Френк беше апсолутен

Артета: Мотивирани сме да победиме

Артета: Мотивирани сме да победиме

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета, зборуваше пред финалето на ФА Купот вечерва против Челси. „Не знам што ќе се случи, ова е финале. Јас сум фокусиран на мојот тим, сите сакаме да победиме. Две одлични екипи едни против други. Челси е навистина во добра форма, тие играат на високо ниво, но ние сме мотивирани да победиме. Како играч, Френк беше апсолутен

Кепа е најлошиот голман во историјата на Премиер лигата

Кепа е најлошиот голман во историјата на Премиер лигата

Кепа Аризабалага е најлошиот од 730 голмани кои одиграле најмалку 10 натпревари во Премиер лигата. Нјаскапиот голман во историјата на фудбалот има поразителна статистика, поради што Челси во преодниот рок ќе донесат нов голман. Кепа од доаѓањето во Премиер лигата, според статистиката на „Опта Статс“ имал само 54,5 отсто одбранети удари. Шпанецот примил

Кепа е најлошиот голман во историјата на Премиер лигата

Кепа е најлошиот голман во историјата на Премиер лигата

Кепа Аризабалага е најлошиот од 730 голмани кои одиграле најмалку 10 натпревари во Премиер лигата. Нјаскапиот голман во историјата на фудбалот има поразителна статистика, поради што Челси во преодниот рок ќе донесат нов голман. Кепа од доаѓањето во Премиер лигата, според статистиката на „Опта Статс“ имал само 54,5 отсто одбранети удари. Шпанецот примил

Трофејните капитени во трка по првиот пехар како менаџери

Трофејните капитени во трка по првиот пехар како менаџери

ФУДБАЛ – ДЕНЕСКА СЕ ИГРА 149. ФИНАЛЕ НА ФА-КУПОТ НА АНГЛИЈА На стадионот „Вембли“ ќе се сретнат лондонските ривали Челси и Арсенал, предводени од клупата од поранешните капитени на овие тимови и сезонава најмлади менаџери во Премиер-лигата, Френк Лампард и Микел Артета Фудбалските ривали од Лондон, Челси и Арсенал, ќе играат во денешното 149-то финале

Артета: Мотивирани сме за победа против Челзи

Артета: Мотивирани сме за победа против Челзи

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета, зборуваше пред финалето на ФА Купот вечерва против Челси. „Не знам што ќе се случи, ова е финале. Јас сум фокусиран на мојот тим, сите сакаме да победиме. Две одлични екипи едни против други. Челси е навистина во добра форма, тие играат на високо ниво, но ние сме мотивирани да победиме. Како играч, Френк беше апсолутен