притисни ентер »

Георгиевски: Репрезентацијата е на прав пат
Георгиевски: Репрезентацијата е на прав пат

Георгиевски: Репрезентацијата е на прав пат

За „Дерби“ од Унгарија, Ристе Влахов Гоце Георгиевски е меѓу поискусните македонски репрезентативци на актуелното Европско првенство, а денеска и тој го коментираше поразот од Словенија и амбициите на следниот дуел со Црна Гора. Македонија повторно оди на позитивен резултат, а според Георгиевски, играта на Црногорците ни одговара повеќе. – По загубен

Томовски: Одбраната со блоковите и добрата анализа многу ми помогнаа

Томовски: Одбраната со блоковите и добрата анализа многу ми помогнаа

Еден од најдобрите на мечот со Словенија на ЕП, голманот на Вардар Мартин Томовски изјави иако мечот е загубен, имаат многу позитивни моменти: „Загубивме, но имаше многу позитивни моменти. Игравме побрзо и поубедливо. Одбраната беше на едно повисоко ниво. Едноставно некои моменти на невнимание нè чинеа пораз. Денес е нов ден и ќе се обидеме да ги коригираме

Томовски: Одбраната со блоковите и добрата анализа многу ми помогнаа

Томовски: Одбраната со блоковите и добрата анализа многу ми помогнаа

Томовски: Одбраната со блоковите и добрата анализа многу ми помогнаа Еден од најдобрите на мечот со Словенија на ЕП, голманот на Вардар Мартин Томовски изјави иако мечот е загубен, имаат многу позитивни моменти: „ Загубивме, но имаше многу позитивни моменти. Игравме побрзо и поубедливо. Одбраната беше на едно повисоко ниво. Едноставно некои моменти

Георгиевски: Нормално е да има разочарување, но мора да извлечеме поука од мечот со Словенија

Георгиевски: Нормално е да има разочарување, но мора да извлечеме поука од мечот со Словенија

ЕКИПА во Дебрецин , Стеван Цаневски Македонската ракометна репрезентација иако покажа одлична игра загуби од Словенија со 27-25 на старот на Европското првенство 2022 во Унгарија и Словачка. Еден од поискусните во тимот, крилото Гоце Георгиевски вели дека нормално е да има разочарување по пораз, но мора да се извлече позитивна поука бидејќи одиграле

Томовски: Имаше многу позитивни работи, ќе дадеме се за да ја победиме Црна Гора

Томовски: Имаше многу позитивни работи, ќе дадеме се за да ја победиме Црна Гора

За „Дерби“ од Унгарија, Ристе Влахов Македонија одмара на Европското првенство, односно денешниот ден ќе се искористи за добра анализа на средбата со Словенија и секако што подобра подготовка за тоа што утре од 18 часот не чека во Дебрецен, дуелот со Црна Гора. Голманот Мартин Томовски беше еден од најдобрите наши поединци на вчерашната средба, партија

Георгиевски: Треба да извлечеме поука од овој пораз, стилот на Црна Гора ни одговара

Георгиевски: Треба да извлечеме поука од овој пораз, стилот на Црна Гора ни одговара

Натпреварот со Словенија е зад нас, македонските ракометари од денес веќе се подготвуваат за утрешниот против селекцијата на Црна Гора. Еден од поискусните во нашите редови, Гоце Георгиевски смета дека треба да извлечеме поука од вчерашниот пораз од Словенија (27:25). „Нормално е да има разочарување после еден загубен натпревар, но мислам дека треба

Гоце Георгиевски: На вистински пат сме, да гледаме напред!

Гоце Георгиевски: На вистински пат сме, да гледаме напред!

По проспиената ноќ по вчерашниот пораз од Словенија на првиот меч на ЕП, нашите ракометари денеска имаа дружење со новинарите на кои го дадоа своето мислење. Гоце Георгиевски не го криеше своето разочарување по поразот. “ После загубен натпревар нормално е дека има разочарување. Чувството кај екипата е поинакво, но треба да биде со позитивни чувства

Гоце Георгиевски: На вистински пат сме, да гледаме напред!

Гоце Георгиевски: На вистински пат сме, да гледаме напред!

По проспиената ноќ по вчерашниот пораз од Словенија на првиот меч на ЕП, нашите ракометари денеска имаа дружење со новинарите на кои го дадоа своето мислење. Гоце Георгиевски не го криеше своето разочарување по поразот. “ После загубен натпревар нормално е дека има разочарување. Чувството кај екипата е поинакво, но треба да биде со позитивни чувства

Томовски: Играме добро, одбраната е на високо ниво, ни фалат детали за победа

Томовски: Играме добро, одбраната е на високо ниво, ни фалат детали за победа

Ракометната репрезентација на Македонија вчера на отворањето на Европскиот шампионат во Унгарија, загуби од Словенија. Но, не се посрамоти, напротив, имавме сериозна шанса и да ги освоиме првите бодови на овој турнир. Играта, одбраната се за секоја пофалба, а тоа го велат сите кои нешто се прашуваат за ракометот. Наш најдобар поединец, ако така може

Томовски: Играме добро, одбраната е на високо ниво, ни фалат детали за победа

Томовски: Играме добро, одбраната е на високо ниво, ни фалат детали за победа

Ракометната репрезентација на Македонија вчера на отворањето на Европскиот шампионат во Унгарија, загуби од Словенија. Но, не се посрамоти, напротив, имавме сериозна шанса и да ги освоиме првите бодови на овој турнир. Играта, одбраната се за секоја пофалба, а тоа го велат сите кои нешто се прашуваат за ракометот. Наш најдобар поединец, ако така може