притисни ентер »

Еурофарм Работник ја прекина соработката со Дрогришки

Еурофарм Работник ја прекина соработката со Дрогришки

Повремениот македонски репрезентативец, Стефан Дрогришки повеќе не е член на екипата на Еурофарм Работник. Клубот од Битола инфомираше дека спогодбено е прекината соработката со Дрогришки кој дојде во оваа средина од скопски Металург. Од Работник му се заблагодарија на бекот за неговите партии во овој дрес и му посакаа многу успех во понатамошната

Еурофарм Работник раскина со Дрогришки, Пелистер загреан да го доведе

Еурофарм Работник раскина со Дрогришки, Пелистер загреан да го доведе

Лидерот на суперлигашката табела Еурофарм Работник денес ја раскина соработката со потенцијаниот репрезенативец Стефан Дрогришки . Средниот бек дојде во клубот од Битола од Металург пред една сезона, но под палката на новиот тренер Ѓорѓе Чирковиќ не доби шанса. „РК Еурофарм Работник ја информира јавноста дека денес спогодбено ја прекина соработката

Дебело го платија, евтино го дадоа: Еурофарм Работник го раскина договорот Дрогришки!

Дебело го платија, евтино го дадоа: Еурофарм Работник го раскина договорот Дрогришки!

Стефан Дрогришки не е повеќе член на Еурофарм Работник! Оваа информација ја објави битолскиот клуб на својот веб-сајт, а тоа е само потврда на она што се зборува низ кулоарите веќе неколку месеци по стартот на сезоната. Средниот бек доби шанса за настап на Струшкиот турнир, а потоа српскиот стратег Ѓорѓе Чирковиќ не го ставаше во ростерот ниту меѓу

Еурофарм Работник ја прекина соработката со Дрогришки

Еурофарм Работник ја прекина соработката со Дрогришки

Ракометниот клуб Еурофарм Работник ја информира јавноста дека денес спогодбено ја прекина соработката со Стефан Дрогришки. „Во оваа прилика сакаме да му се заблагодариме на Стефан за сите досегашни заеднички мигови и да му посакаме многу успех во понатамошната спортска кариера", информираат од РК Еурофарм Работник. Во минатата сезона Дрогришки дојде

Популарни цени на влезниците: Гледајте го Еурофарм Работник за 100 денари во ЕХФ Купот

Популарни цени на влезниците: Гледајте го Еурофарм Работник за 100 денари во ЕХФ Купот

Тимот на Еурофарм Работник го очекува вториот настап во европските купови. По ланскиот настап во Челинџ Купот и брзата елиминација од норвешкиот Филинген, битолчани имаат големи амбиции оваа сезона. Противник во ЕХФ Купот е швајцарскиот Берн Мури. Влезниците за првиот натпревар кој ќе се одигра в сабота на 17 ноември ќе бидат пуштени во продажба на

ЕХФ КУП: За 100 денари бодрете го Еурофарм Работник против Берн Мури!

ЕХФ КУП: За 100 денари бодрете го Еурофарм Работник против Берн Мури!

Во пресрет на претстојниот натпревар од ЕХФ купот меѓу екипите на РК Еурофарм Работник и РК Берн Мури од Швајцарија кој ќе се одигран в сабота 17.11.2018 година во Битола, се информира јавноста дека влезниците за овој натпревар ќе бидат пуштени во продажба на 14.11.2018 година (среда) на три продажни места: Тобако Вагабонд - Brother tobacco (Широк