притисни ентер »

Двајца од кумановската болница повторно се заразиле од коронавирусот, бројот на заразени во Скопје во континуиран пад
Двајца од кумановската болница повторно се заразиле од коронавирусот, бројот на заразени во Скопје во континуиран пад

Двајца од кумановската болница повторно се заразиле од коронавирусот, бројот на заразени во Скопје во континуиран пад

Вкупната бројка на позитивни на коронавирусот од почетокот на епидемијата заклучно со вчерашните 132 новозаразени, се искачи на 6.209. Во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3.484. Во текот на претходното деноноќие од ковид-19 починаа 12 лица, со што бројот на оние кои ја изгубија битката со болеста сега е 298. Вкупната бројка на

12 Починати од ковид-19, 132 новозаболени од 868 тестирања за едно деноноќие

12 Починати од ковид-19, 132 новозаболени од 868 тестирања за едно деноноќие

Починати се 12 лица од компликации од коронавирус за изминатите 24 часа, и тоа пет пациенти од Скопје, еден од Штип, двајца пациенти од Тетово, двајца од Струга, еден од Велес и еден пациент од Гостивар, соопшти Министерството за здравство. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа четворица – двајца пациенти од Струга на возраст

Бројот на заразени во Скопје во континуиран пад, двајца кумановци повторно позитивни на Ковид-19

Бројот на заразени во Скопје во континуиран пад, двајца кумановци повторно позитивни на Ковид-19

Фото: Б. Грданоски Вкупната бројка на позитивни на коронавирусот од почетокот на епидемијата заклучно со вчерашните 132 новозаразени, се искачи на 6.209. Во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3.484. Во текот на претходното деноноќие од Ковид-19 починаа 12 лица, со што бројот на оние кои ја изгубија битката со болеста сега е 298.

Кривична за вработен во МВР – се обиде да прошверцува малолетничка на граничниот премин Табановце

Кривична за вработен во МВР – се обиде да прошверцува малолетничка на граничниот премин Табановце

Share Tweet Share Share Email Comments Против М.А., вработен во МВР, поднесена е кривична пријава за поради постоење сомневање за кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластување“. На 10 јуни во полициската станица за граничен премин Табановце пријавениот, при вршење на работни задачи на пасошка контрола за влез во Македонија, овозможил

Бројот на заразени во Скопје во континуиран пад, двајца кумановци повторно позитивни на Ковид-19

Бројот на заразени во Скопје во континуиран пад, двајца кумановци повторно позитивни на Ковид-19

Скопје, 30 јуни 2020 (МИА) – Вкупната бројка на позитивни на коронавирусот од почетокот на епидемијата заклучно со вчерашните 132 новозаразени, се искачи на 6.209. Во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3.484. Во текот на претходното деноноќие од Ковид-19 починаа 12 лица, со што бројот на оние кои ја изгубија битката со болеста сега

Бројот на новозаразени во Скопје опаѓа, нови случаи во други градови низ државата

Бројот на новозаразени во Скопје опаѓа, нови случаи во други градови низ државата

Вкупната бројка на позитивни на коронавирусот од почетокот на епидемијата заклучно со вчерашните 132 новозаразени, се искачи на 6.209. Во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3.484. Во текот на претходното деноноќие од Ковид-19 починаа 12 лица, со што бројот на оние кои ја изгубија битката со болеста сега е 298. На Клиниката за инфективни

Бројот на заразени во Скопје oпаѓа, двајца кумановци повторно позитивни на Ковид-19

Бројот на заразени во Скопје oпаѓа, двајца кумановци повторно позитивни на Ковид-19

Факторот на преносливост, во последните денови, е под единица и многу е битно така да опстане. Апсолутно сите случаи се резултат на непочитување на мерките. Вкупната бројка на позитивни на коронавирусот од почетокот на епидемијата заклучно со вчерашните 132 новозаразени, се искачи на 6.209. Во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3

Ковид-19: Вкупно 3.484 активни случаи до вчера, 298 починати, двајца кумановци повторно позитивни

Ковид-19: Вкупно 3.484 активни случаи до вчера, 298 починати, двајца кумановци повторно позитивни

Вкупната бројка на позитивни на коронавирусот од почетокот на епидемијата заклучно со вчерашните 132 новозаразени, се искачи на 6.209. Во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3.484. Во текот на претходното деноноќие од Ковид-19 починаа 12 лица, со што бројот на оние кои ја изгубија битката со болеста сега е 298. На Клиниката за инфективни

Бројот на заразени во Скопје во континуиран пад, двајца кумановци повторно позитивни на Ковид-19

Бројот на заразени во Скопје во континуиран пад, двајца кумановци повторно позитивни на Ковид-19

Вкупната бројка на позитивни на коронавирусот од почетокот на епидемијата заклучно со вчерашните 132 новозаразени, се искачи на 6.209. Во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3.484. Во текот на претходното деноноќие од Ковид-19 починаа 12 лица, со што бројот на оние кои ја изгубија битката со болеста сега е 298. На Клиниката за инфективни

Бројот на заразени во Скопје во континуиран пад, двајца кумановци повторно позитивни на Ковид-19

Бројот на заразени во Скопје во континуиран пад, двајца кумановци повторно позитивни на Ковид-19

Вкупната бројка на позитивни на коронавирусот од почетокот на епидемијата заклучно со вчерашните 132 новозаразени, се искачи на 6.209. Во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3484. Во текот на претходното деноноќие од Ковид-19 починаа 12 лица, со што бројот на оние кои ја изгубија битката со болеста сега е 298. Скопје, 30 јуни 2020