притисни ентер »

Apple ги претстави новиот iPad Air и паметниот часовник Apple Watch 6
Apple ги претстави новиот iPad Air и паметниот часовник Apple Watch 6

Apple ги претстави новиот iPad Air и паметниот часовник Apple Watch 6

Компанијата Apple ги претстави своите нови и долгоочекувани производи: Аpple Watch 6, евтиниот Apple Watch SE, новиот iPad и редизајнираниот iPad Air. Apple го претстави Apple Watch со нов дизајн и бои. Новиот паметен часовник го мери нивото на кислород во крвта за 15 секунди. Нивото на кислород во крвта е важно особено за луѓето коишто страдаат од

Apple фокусиран на новите смарт часовници, прв пат и Watch SE

Apple фокусиран на новите смарт часовници, прв пат и Watch SE

Apple за прв пат септемвриската промоција ја посвети единствено на новите смарт часовници и овој пат изостана презентација на новите iPhone 12 смартфони. Премиум моделот Apple Watch 6 има подобрени сензори за следење на работата на срцето, количината на кислород, шемите на спиење и фитнес активностите. Apple Watch 6 исто така има нови ременчиња и поголем

Apple објави нов редизајниран iPad Air со 10,9-инчен екран

Apple објави нов редизајниран iPad Air со 10,9-инчен екран

Компанијата го претстави и новиот достапен iPad од осмата генерација базиран на A12 Bionic процесор. Apple во текот на својот „Time Flies“ настан го претстави и новиот iPad Air, што сега многу потсетува на поскапите iPad Pro модели. Таблетот во карактеризираат значајни измени на дизјанот во однос на актуелниот iPad Air, а уредот има доста потенки рамки

Apple објави нов редизајниран iPad Pro со 10,9-инчен екран

Apple објави нов редизајниран iPad Pro со 10,9-инчен екран

Компанијата го претстави и новиот достапен iPad од осмата генерација базиран на A12 Bionic процесор. Apple во текот на својот „Time Flies“ настан го претстави и новиот iPad Air, што сега многу потсетува на поскапите iPad Pro модели. Таблетот во карактеризираат значајни измени на дизјанот во однос на актуелниот iPad Air, а уредот има доста потенки рамки

Претставен Apple Watch Series 6 со функција за мерење на кислород во крвта

Претставен Apple Watch Series 6 со функција за мерење на кислород во крвта

Компанијата Apple ги претстави своите нови долгоочекувани производи – Apple Watch 6, поевтин Apple Watch SE, нов достапен iPad и редизајниран iPad Air. Компанијата најпрвин го објави паметниот часовник од следната генерација – Apple Watch Series 6. Носечкиот уред пристигнува во неколку нови бои и имплементира нови функции. Сепак, она што е најважно

Apple претстави нова верзија на Apple Watch и iPad

Apple претстави нова верзија на Apple Watch и iPad

Apple денеска ја претстави Apple Watch Series 6, производ кој има побрз процесор и нови сензори за следење на здравјето и активностите на луѓето, како и Apple Watch SE, поевтин модел чија почетна цена е 279 долари. Извршниот директор Тим Кук рече дека компанијата, исто така, ќе понуди ажурирање на својата опрема за iPad, како дел од денешното лансирање

Apple Watch „за сиромашните“ чини 280 долари

Apple Watch „за сиромашните“ чини 280 долари

Покрај водечкиот модел Apple Watch Series 6 во вторникот на традиционалната септемвриска презентација на американскиот технолошки гигант „Apple“ беше прикажана и неговата поевтина варијанта SE. Новиот продукт се заснова на застарениот процесор S5 и воопшто е значително поедноставен. Во „Apple“ новата „евтина“ верзија ја претставија како замена за сѐ

Apple претстави нова верзија на Apple Watch и iPad

Apple претстави нова верзија на Apple Watch и iPad

Apple денеска ја претстави Apple Watch Series 6, производ кој има побрз процесор и нови сензори за следење на здравјето и активностите на луѓето, како и Apple Watch SE, поевтин модел чија почетна цена е 279 долари. Извршниот директор Тим Кук рече дека компанијата, исто така, ќе понуди ажурирање на својата опрема за iPad, како дел од денешното лансирање

Времето лета, ама побавно за iPhone 12

Времето лета, ама побавно за iPhone 12

Apple денес ќе го одржи големиот есенски промотивен настан но , тој ќе биде многу различни од тоа што досега сме навикнати најмногу поради влијанието на КОВИД-19 пандемијата. Според досегашните информации и мотото на настанот "Времето лета" сосема сигурно е дека ќе биде промовиран новиот смарт часовник Apple Watch 6 кој ќе има нови сензори за подобрување

Apple Event: На 15 септември ќе ги запознаеме Apple Watch 6 и iPad Air 4

Apple Event: На 15 септември ќе ги запознаеме Apple Watch 6 и iPad Air 4

Apple подготвува настан за 15 септември на кој ќе претстави неколку нови уреди... Како и повеќето настани оваа година, Apple ќе одржи виртуелен настан за најавувањето на своите уреди кој ќе се одржи на 15 септември. На него, компанијата ќе ги најави Apple Watch Series 6 и iPad Air 4. Сеуште не е официјално потврдено, но најверојатно iPhone 12 серијата