притисни ентер »

Хајнефетер не останува должен никому, се обиде да удри противнички играч во глава
Хајнефетер не останува должен никому, се обиде да удри противнички играч во глава

Хајнефетер не останува должен никому, се обиде да удри противнички играч во глава

Голманот на Фуксе Берлин, кој е и репрезентативец на Германија, Силвио Хајнефетер е познат по својата бунтовност на теренот. На средбата против Порто уште еднаш покажа дека на никого не му останува должен. Дури и кога противникот не  е така виновен за да заслужи удар, сепак, Хајнефетер се обиде да расчисти некои сметки. Тој откако падна на подот се