притисни ентер »

Давор Шокоски уште две години во дресот на Прилеп!
Давор Шокоски уште две години во дресот на Прилеп!

Давор Шокоски уште две години во дресот на Прилеп!

Левиот бек Давор Шокоски после одличната сезона во дресот на Прилеп го продолжи договорот, тој ќе остане во клубот уште две години. Шокоски беше еден од носителите на играта на Прилеп измината сезона и еден од најзаслужните за опстанокот во елитното друштво. Тој е дете на Прилеп каде ги помина сите младински категории, а сега се наметнува како лидер

Давор Шокоски уште две години во дресот на Прилеп!

Давор Шокоски уште две години во дресот на Прилеп!

Левиот бек Давор Шокоски после одличната сезона во дресот на Прилеп го продолжи договорот, тој ќе остане во клубот уште две години. Шокоски беше еден од носителите на играта на Прилеп измината сезона и еден од најзаслужните за опстанокот во елитното друштво. Тој е дете на Прилеп каде ги помина сите младински категории, а сега се наметнува како лидер

Давор Шокоски уште две години во дресот на Прилеп

Давор Шокоски уште две години во дресот на Прилеп

Екипата на Прилеп почна со формирање на ростерот за следната сезона, и по Реваз Чантурија , задржа уште еден играч во своите редови, тоа е Давор Шокоски. Левиот бек зад себе имаше одлична сезона, беше еден од носителите на играта, па заслужено ја доби довербата од управата и го продолжи својот договор. Македонскиот ракометар се обврза на двегодишна

Се изнадава голови сезонава: Шокоски уште две години ќе го носи дресот на РК Прилеп

Се изнадава голови сезонава: Шокоски уште две години ќе го носи дресот на РК Прилеп

Давор Шокоски уште две години во дресот на Прилеп! Левиот бек Шокоски после одличната сезона во дресот на Прилеп го продолжи својот договор и се обврза на двегодишна соработка со прилепскиот суперлигаш. Шокоски беше еден од носителите на играта на Прилеп измината сезона и еден од најзаслужните за опстанокот на Прилеп во елитното друштво. Шокоски е

Давор Шокоски уште две години во дресот на Прилеп!

Давор Шокоски уште две години во дресот на Прилеп!

0 Левиот бек Давор Шокоски после одличната сезона во дресот на Прилеп го продолжи договорот, тој ќе остане во клубот уште две години. Шокоски беше еден од носителите на играта на Прилеп измината сезона и еден од најзаслужните за опстанокот во елитното друштво. Тој е дете на Прилеп каде ги помина сите младински категории, а сега се наметнува како лидер

Чантурија останува верен на Прилеп

Чантурија останува верен на Прилеп

Грузискиот интернационалец, Реваз Чантурија го продолжи договорот со македонскиот суперлигаш Прилеп. За 38-годишното крило ова ќе биде втора сезона во Прилеп, а претходно настапуваше и за Металург, Струга, Вардар, Струмица и Пелистер. „Чантурија останува верен на Прилеп! Капитенот а воедно и најискусниот ракометар во составот на Прилеп и на триесет

Чантурија со нов договор останува уште една година во РК Прилеп

Чантурија со нов договор останува уште една година во РК Прилеп

Популарниот Резо е еден од најзаслужните што Прилеп избори опстанок во елитното друштво и со тоа без никакво размислување постигнат е договор со раководството на клубот за продолжување на соработката со најдобриот стрелец на Прилеп изминатата сезона. Искусното десно крило од Грузија со македонски пасош, Реваз Чантурија пристигна во РК Прилеп пред почетокот

Грузискиот Македонец останува во Прилеп

Грузискиот Македонец останува во Прилеп

Грузискиот репрезентативец Реваз Чантурија го подолжи договорот со Прилеп за уште една сезона. Беше октомври 2004 година кога во првото коло од тогашниот КПК во Скопје пристигна екипата на Тбилиси на двомеч- дуел со Металург во „Автокоманда“. Грузијците резултатски минаа лошо, но на Металург му фати око еден играч, па кога екипата се качи во автобусот

Чантурија потпиша нов договор со Прилеп

Чантурија потпиша нов договор со Прилеп

Капитенот на  ракометниот клуб  Прилеп, Ревез Чантурија и на триесет и осум годишна возраст ќе тресе мрежи во Суперлигата, откако го продлжи договорот  со клубот, објавија челниците на клубот на својата Фејсбук страница. Популарниот Резо е еден од најзаслужните што Прилеп избори опстанок во елитното друштво и со тоа без никакво размислување постигнат