притисни ентер »

Жителите на Гази Баба да пријават штети од синоќешното невреме
Жителите на Гази Баба да пријават штети од синоќешното невреме

Жителите на Гази Баба да пријават штети од синоќешното невреме

По синоќешното невреме што зафати делови од Општината Гази Баба, има многу паднати дрвја и гранки, кои нанеле штети најмногу на паркирани возила. Поради тоа, од општинското комунално претпријатие повикуваат граѓаните да ги пријават штетите. „Екипите на ЈКП “Гази Баба 2007” по вчерашното невреме проследено со силен ветар и дожд вршеа интервенции до

Паднато дрво од вчерашното невреме во Автокоманда

Паднато дрво од вчерашното невреме во Автокоманда

Екипите на ЈКП “Гази Баба 2007” вчера веднаш излегоа на терен по пријавата за паднатото дрво во нас.Автокоманда, а како резултат на краткото невреме проследено со силен ветар и дожд кое што ја зафати и Општина Гази Баба. Во текот на ноќта се работеше на расчистување на теренот се со цел ослободување на коловозот на оваа улица во Автокоманда.

ЈКП "Гази Баба 2007" повикува да се пријават штети од невремено во општината

ЈКП "Гази Баба 2007" повикува да се пријават штети од невремено во општината

„Екипите на ЈКП "Гази Баба 2007" по повод вчерашното невреме проследено со силен ветар и дожд вршеа интервенции до доцна во ноќта и тоа на 6 локации на територија на Општина Гази Баба во населбите Автокоманда, Керамидница, Хиподром и Ченто. За таа цел апелираме до жителите на Општина Гази Баба доколку забележат дрва кои што се оштетени од вчерашното

Силно невреме во Скопје - Се сруши огромно дрво

Силно невреме во Скопје - Се сруши огромно дрво

Силно невреме попладнево го зафати Скопје по пеколниот портокалов бран. Од невремето се сруши дрво до детската градинка во Автокоманда. – По пријава од невремето што попладнево го зафати Скопје, и паднатото дрво до детската градинка во Автокоманда, екипите на ЈКП ,,Гази Баба,, го остранија истото, улицата е проодна за пешаците и сообраќајот, напиша

Силно невреме во Скопје- Се сруши огромно дрво

Силно невреме во Скопје- Се сруши огромно дрво

ФОТО: Силно невреме во Скопје- Се сруши огромно дрво Силно невреме попладнево го зафати Скопје по пеколниот портокалов бран. Од невремето се сруши дрво до детската градинка во Автокоманда. – По пријава од невремето што попладнево го зафати Скопје, и паднатото дрво до детската градинка во Автокоманда, екипите на ЈКП ,,Гази Баба,, го остранија истото,

Силно невреме го зафати Скопје, се сруши дрво – надлежните веднаш реагираа

Силно невреме го зафати Скопје, се сруши дрво – надлежните веднаш реагираа

– По пријава од невремето што попладнево го зафати Скопје, и паднатото дрво до детската градинка во Автокоманда, екипите на ЈКП ,,Гази Баба,, го остранија истото, улицата е проодна за пешаците и сообраќајот, напиша Градоначалникот на Општина Гази Баба, Борис Георгиевски на социјалните мрежи.

Се отстрануваат паднатите дрвја од вчерашното невреме

Се отстрануваат паднатите дрвја од вчерашното невреме

Неколку паднати дрвја на подрачјето на општините Гази Баба и Центар се најтешки последици на вчерашното невреме со силен ветер и дожд кое го зафати градот во попладневните часови. За среќа, паднатите стебла не предизвикале повреди на некој од граѓаните. Во Гази Баба, големото стебло беше паднато на коловозот во близина на детската градинка, а таму

Да се пријават оштетените дрва за да се отстранат

Да се пријават оштетените дрва за да се отстранат

Екипите на јавното комунално претпријатие „Гази Баба 2007″ по повод завчерашното невреме проследено со силен ветар и дожд вршеа интервенции до доцна во ноќта и тоа на 6 локации на територија на Општина Гази Баба во населбите Автокоманда, Керамидница, Хиподром и Ченто. За таа цел, од претпријатието апелираат до жителите на општина Гази Баба доколку

Жителите на Гази Баба да пријават паднати или оштетени дрва од синоќешното невреме

Жителите на Гази Баба да пријават паднати или оштетени дрва од синоќешното невреме

Во синоќешното невреме проследено со силен ветер и дожд што зафати делови од Општината Гази Баба, има многу паднати дрвја и гранки, кои нанеле штети најмногу на паркирани возила. Во синоќешното невреме проследено со силен ветер и дожд што зафати делови од Општината Гази Баба, има многу паднати дрвја и гранки, кои нанеле штети најмногу на паркирани

Ветерот во Скопје туркаше дрвја и оштети неколку лимени покриви

Ветерот во Скопје туркаше дрвја и оштети неколку лимени покриви

Силниот северен ветер кој дуваше во средата попладне во Скопје предизвика паѓање на дрвја на неколку места – во Автокоманда дрво падна до детска градинка, а и во општината Центар, како и во други делови од градот, имаше слични проблеми од невремето. Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, ги повика жителите да пријават паднати дрвја. „По