притисни ентер »

Тројца нови играчи во КК Работнички
Тројца нови играчи во КК Работнички

Тројца нови играчи во КК Работнички

Кошаркарскиот клуб Работнички регистрираше уште тројца нови играчи за продолжението на сезонава, а новаци во екипата од Градски парк се Рајнер Торнтон, Мирко Мулалиќ и Филип Бундовиќ. Торнтон е Американец и поранешен играч на Мемфис Хасл. Мулалиќ е словенечки кошаркар кој кариерата ја почнал во Унион Олимпија, а играл за клубови како Крка, Приморка,

Работнички се засили со Американец, Хрват и Словенец

Работнички се засили со Американец, Хрват и Словенец

За продолжението од шампионатот КК Работнички се засили со три нови имиња кои треба да го поведат клубот во битката за шампионската титула сезонава. Тимот од Градски парк ги регистрираше Американецот Рајнер Торнтон, Словенецот Мирко Мулалиќ и Хрватот Филип Бундовиќ. Американец Торнтон е поранешен кошаркар на Мемфис Хасл, додека Мулалиќ доаѓа од редовите

Тројца нови играчи во КК Работнички

Тројца нови играчи во КК Работнички

Кошаркарскиот клуб Работнички регистрираше уште тројца нови играчи за продолжението на сезонава, а новаци во екипата од Градски парк се Рајнер Торнтон, Мирко Мулалиќ и Филип Бундовиќ. Торнтон е Американец и поранешен играч на Мемфис Хасл. Мулалиќ е словенечки кошаркар кој кариерата ја почнал во Унион Олимпија, а играл за клубови како Крка, Приморка,

Засилување на бековската позиција во КК Работнички

Засилување на бековската позиција во КК Работнички

Засилување на бековската позиција во КК Работнички Кошаркарскиот тим на скопски Работнички, се засилува пред продолжение од сезоната. Нов кошаркар е 32-годишниот Мирко Мулалиќ од Словенија кој настапува на бековската позиција. Работнички остана без Вашингтон, па мораше да најде замена. Мулалиќ доаѓа како слободен кошаркар, а последен пат го носеше

Работнички добива нов словенечки шутер од Цедевита Олимпија

Работнички добива нов словенечки шутер од Цедевита Олимпија

Најтрофејниот кошаркарски колектив, екипата на Работнички, добива големо засилување за продолжението од сезоната. Нов играч на центарци е 32-годишниот Мирко Мулалиќ од Словенија, кој треба да донесе голем квалитет во шутерската линија. Работнички остана без Вашингтон, па мораше да се бара некој да ги надополни неговите поени. Мулалиќ доаѓа како слободен