притисни ентер »

Уште еден Македонец во грчкиот АЕЛ, потпиша Давор Талески!
Уште еден Македонец во грчкиот АЕЛ, потпиша Давор Талески!

Уште еден Македонец во грчкиот АЕЛ, потпиша Давор Талески!

23-годишниот голман прави уште еден странски трансфер, вкупно втор во неговата досегашна кариера... Давор Талески кој доаѓа од Прилеп оваа година ги бранеше боите на финскиот клуб Хонка со 15 одибрани натпревари. Беше дел од нашата У17 и У21 селекција, Талески потпиша за својот нов клуб, грчкиот тим на АЕЛ со договор на две и пол години. Пред да се

И Давор Талески потпиша за Лариса…

И Давор Талески потпиша за Лариса…

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Давор Талески му се приклучи на Никола Јакимовски потпишувајќи договор со грчкиот прволигаш АЕЛ Лариса. По раскинувањето на соработката со финска Хонка, 23-годишниот Талески се одлучи на договор со Лариса каде ќе настапува следнава година. Претходно во својата кариера има настапи и за домашните 11

Грчки АЕЛ за една недела се засили и во втор Македонец

Грчки АЕЛ за една недела се засили и во втор Македонец

Една недела откако грчски АЕЛ Лариса потпиша две ипол годишен договор со Никола Јакимовски, втор Македонец од синоќа е член на овиј клуб – голманот Давор Талески. Талески, како и Јакимовски потпиша две ипол годишен договор со АЕЛ и во Грција доаѓа по авантурата во Финска во Хонка, каде замина минатото зимо и досега запиша 12 настапи, но во последниот

Талески со нов интернационален ангажман, потпиша за грчка Лариса

Талески со нов интернационален ангажман, потпиша за грчка Лариса

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија , Давор Талески , ја заврши авантурата во Хонка и се реши кариерата да ја продолжи во Грција , односно во тимот на Лариса . 23-годишниот голман не беше задоволен од статусот кој го имаше во финскиот тим и го раскина договорот, а на новиот клуб не чекаше многу, бидејќи експресно се договори со грчкиот