притисни ентер »

Малолетник избоден со нож во грб во Бутел
Малолетник избоден со нож во грб во Бутел

Малолетник избоден со нож во грб во Бутел

Непозанти млади лица синоќа во Бутел со нож нападнале две малолетни деца, при што на едното дете на возраст од 13 години му е забоден нож во грбот, а на другото дете на слична возраст му е скината јакна од ножот во обид да биде прободено. -На 06.12.2019 во Полициската станица Чаир, малолетник од Скопје пријавил дека околу 19:45 часот, на ул.„Александар

Костовски: Безбедноста во Бутел катастрофална, доказ за тоа е прободеното 13 годишно момче

Костовски: Безбедноста во Бутел катастрофална, доказ за тоа е прободеното 13 годишно момче

Безбедносната состојба во Скопје е катастрофално лоша. Градот е претворен во фавела во кој царува криминал, насилство и банди. Потенцијални жртви од тоа се сите граѓани, а институциите немо посматраат и како статистичари бројат настрадани. Вчера на неколку метри од општинската зграда во Бутел, беше прободено со нож едно малолетно момче, а друго кое

Костовски: По улиците на Бутел хараат банди, со нож е прободено малолетно момче

Костовски: По улиците на Бутел хараат банди, со нож е прободено малолетно момче

Скопје е претворено во фавела во која царува криминал, насилство и банди, рече денеска во изјава за медиуми, Дарко Костовски, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Бутел. Според него, најголеми жртви на ова се граѓаните, а како што кажа, институциите немо посматраат и како статистичари бројат настрадани. „Вчера на неколку метри од општинската зграда во Бутел,

Костовски: Додека Спасовски  уверува дека граѓаните се безбедни во реалноста децата се бодени со ножеви

Костовски: Додека Спасовски уверува дека граѓаните се безбедни во реалноста децата се бодени со ножеви

Безбедносната состојба во Скопје е катастрофално лоша. Градот е претворен во фавела во кој царува криминал, насилство и банди. Потенцијални жртви од тоа се сите граѓани, а институциите немо посматраат и како статистичари бројат настрадани, рече Дарко Костовски, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Бутел, на денешната прес-конференција. Вчера на неколку

Костовски: По улиците на Бутел хараат банди, со нож е прободено малолетно момче

Костовски: По улиците на Бутел хараат банди, со нож е прободено малолетно момче

Скопје е претворено во фавела во која царува криминал, насилство и банди, рече денеска во изјава за медиуми, Дарко Костовски, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Бутел. Според него, најголеми жртви на ова се граѓаните, а како што кажа, институциите немо посматраат и како статистичари бројат настрадани. „Вчера на неколку метри од општинската зграда во Бутел,

Малолетник нападнат со нож во скопски Бутел - се трага по сторителите

Малолетник нападнат со нож во скопски Бутел - се трага по сторителите

Embedded video for Малолетник нападнат со нож во скопски Бутел - се трага по сторителите 14 годишник синоќа бил прободен и повреден од група врсници во скопски Бутел. Малолетникот заедно со својот другар биле нападнати од друга група малолетници при што бил прободен во делот на слабината, а на неговиот пријател му била искинат јакната, потврди МВР

Костовски: По улиците на Бутел хараат банди, со нож е прободено малолетно момче

Костовски: По улиците на Бутел хараат банди, со нож е прободено малолетно момче

Скопје е претворено во фавела во која царува криминал, насилство и банди, рече денеска во изјава за медиуми, Дарко Костовски, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Бутел. Според него, најголеми жртви на ова се граѓаните, а како што кажа, институциите немо посматраат и како статистичари бројат настрадани. „Вчера на неколку метри од општинската зграда во Бутел,

ВМРО-ДПМНЕ: Градот е претворен во фавела во кој царува криминал, насилство и банди

ВМРО-ДПМНЕ: Градот е претворен во фавела во кој царува криминал, насилство и банди

Како ВМРО ДПМНЕ бараме итна седница на општината Бутел на која што задолжително треба да присуствува и командирот на полициската станица со две точки на дневен ред. Прво – целосно разрешување на вчерашниот немил настан и апели за остро санкционирање и второ да се разговара општо за безбедносната состојба во општината Бутел која е веќе сериозно загрозена

Малолетникот кој во Бутел беше прободен со нож е на домашно лекување- Сторителите ѝ се познати на полицијата

Малолетникот кој во Бутел беше прободен со нож е на домашно лекување- Сторителите ѝ се познати на полицијата

Малолетникот кој во Бутел беше прободен со нож е на домашно лекување- Сторителите ѝ се познати на полицијата Во Полициската станица Чаир, малолетник од Скопје вчера пријавил дека околу 19.45 часот, на улица „Александар Урдаревски“ бил физички нападнат од неколку малолетници, со остар предмет, при што се здобил со повреда. Тој бил префрлен во Градската