притисни ентер »

Летаат комплименти во Англија: Гвардиола е најдобар, Ливерпул е најсилен
Летаат комплименти во Англија: Гвардиола е најдобар, Ливерпул е најсилен

Летаат комплименти во Англија: Гвардиола е најдобар, Ливерпул е најсилен

На два дена пред најголемото дерби во Премиер лигата во моментов, исклучително чудна е атмосферата во редовите на единствените кандидати за шампионската титула. Навикнати сме од минатото да слушаме провокации пред вакви важни дуели, шампион во тоа беше Жозе Мурињо. За разлика од него, Пеп Гвардиола и Јирген Клоп делуваат како вистински џентлмени. Германецот

Клоп откри кој му бил најтешкиот момент откако е во Ливерпул

Клоп откри кој му бил најтешкиот момент откако е во Ливерпул

Јирген Клоп се подготвува за многу важната пресметка на неговиот Ливерпул и Манчестер Сити, а во своето последно соочување со медиумите, проговорил и за најтешкиот момент кој го доживеал како менаџер на „црвените“. Германецот го посочил моментот кога навивачот на Ливерпул, 54-годишниот Шон Кокс беше тешко повреден од фановите на Рома пред дуелот од

Клоп бара поддршка од цел Енфилд за триумф над Сити: Во топ форма мораат да бидат и луѓето кои продаваат хот-дог!

Клоп бара поддршка од цел Енфилд за триумф над Сити: Во топ форма мораат да бидат и луѓето кои продаваат хот-дог!

Јирген Клоп ги повика навивачите да му дадат максимална поддршка на тимот против Манчестер Сити во недела, замоли и да нема инцидент пред Енфилд како во 2018 и нов напад врз автобусот на „граѓаните". Јирген Клоп ги повика навивачите да му дадат максимална поддршка на тимот против Манчестер Сити во недела, замоли и да нема инцидент пред Енфилд како

Клоп: Ако не сте храбри против Манчестер Сити, не можете да освоите бод

Клоп: Ако не сте храбри против Манчестер Сити, не можете да освоите бод

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп е уверен дека неговиот тим треба да биде храбар и да го одигра најдобриот натпревар што може за да го победи Манчестер Сити. Двајцата големи кандидати за титулата во Премиер лигата се соочуваат на „Енфилд“ во недела, со тоа што тимот од Мерсисајд има девет бода предност шампионите. – Не можеме да бидеме само офанзивни

Продолжува војната – Сити загрижен за сигурноста на фудбалерите пред дербито со Ливерпул

Продолжува војната – Сити загрижен за сигурноста на фудбалерите пред дербито со Ливерпул

Актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити изрази загриженост поради сигурноста на фудбалерите и менаџерот Пеп Гвардиола, откако на социјалните мрежи почна да се шири допис за повик на навивачите на Ливерпул за дочек на гостинските фудбалери при доаѓањето на „Енфилд“. Во Сити се загрижени бидејќи на сличен дочек во четвртфиналето од Лигата на шампионите

Фернадињо: Против Ливерпул имаме една цел

Фернадињо: Против Ливерпул имаме една цел

Овој викенд имаме неколку интересни пресметки во Топ 5 лигите во Европа, но дефинитивно најзначајна или подобро кажано онаа што најмногу предизвикува внимание е битката меѓу Ливерпул и Манчестер Сити во рамките на 12 коло во Премиер лигата. Тоа е дуел кој се игра в недела од 17:30 часот на „Енфилд Роуд“, дуел кој нема да го даде новиот шампион, меѓутоа

Клоп ги моли навивачите да не го нападнат автобусот на Сити и порача: Во недела во топ форма да бидат и момците кои продаваат хот-дог!

Клоп ги моли навивачите да не го нападнат автобусот на Сити и порача: Во недела во топ форма да бидат и момците кои продаваат хот-дог!

Јирген Клоп ги замоли навивачите на Ливерпул да не направат нов инцидент и повторно да го нападнат автобусот на Манчестер Сити, ги повика сите кои ќе бидат на Енфилд да дадат максимална поддршка за триумф против „граѓаните“. Во недела се игра големо дерби во Премиерлигата, Ливерпул го пречекува Манчестер Сити. Иако се уште е рано, многумина сметаат

Продолжува војната – Сити загрижен за сигурноста на фудбалерите пред дербито со Ливерпул

Продолжува војната – Сити загрижен за сигурноста на фудбалерите пред дербито со Ливерпул

Актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити изрази загриженост поради сигурноста на фудбалерите и менаџерот Пеп Гвардиола, откако на социјалните мрежи почна да се шири допис за повик на навивачите на Ливерпул за дочек на гостинските фудбалери при доаѓањето на „Енфилд“. Во Сити се загрижени бидејќи на сличен дочек во четвртфиналето од Лигата на шампионите

Клоп ги моли навивачите да не го нападнат автобусот на Сити и порача: Во недела во топ форма да бидат и момците кои продаваат ход-дог!

Клоп ги моли навивачите да не го нападнат автобусот на Сити и порача: Во недела во топ форма да бидат и момците кои продаваат ход-дог!

Јирген Клоп ги замоли навивачите на Ливерпул да не направат инцидент и да го нападнат автобусот на Манчестер Сити и ги повика сите кои ќе бидат на Енфилд да дадат максимална поддршка за триумф против „граѓаните“. Во недела се игра големо дерби во Премиерлигата, Ливерпул го пречекува Манчестер Сити. Иако се уште е рано, многумина сметаат дека со три