притисни ентер »

Леброн и Лејкерси преговараат за двегодишен договор „тежок“ 98 милиони долари
Леброн и Лејкерси преговараат за двегодишен договор „тежок“ 98 милиони долари

Леброн и Лејкерси преговараат за двегодишен договор „тежок“ 98 милиони долари

Леброн Џејмс и Лос Анџелес лејкерс се во преговори за двегодишно продолжување на договорот на „кралот“ вредно 98 милиони долари, тврдат повеќе американски извори. 37-годишниот Џејмс веќе се сретнал со генералниот менаџер Роб Пелинка, откако во 2023 година ќе стане слободен агент ако одбие продолжување со „езерџиите“. Неизвесноста околу новиот договор

Леброн и Лејкерси преговараат за двегодишен договор „тежок“ 98 милиони долари

Леброн и Лејкерси преговараат за двегодишен договор „тежок“ 98 милиони долари

Леброн Џејмс и Лос Анџелес лејкерс се во преговори за двегодишно продолжување на договорот на „кралот“ вредно 98 милиони долари, тврдат повеќе американски извори. Добивај вести на вибер> 37-годишниот Џејмс веќе се сретнал со генералниот менаџер Роб Пелинка, откако во 2023 година ќе стане слободен агент ако одбие продолжување со „езерџиите“. Неизвесноста

Леброн и Лејкерси преговараат за двегодишен договор „тежок“ 98 милиони долари

Леброн и Лејкерси преговараат за двегодишен договор „тежок“ 98 милиони долари

Леброн Џејмс и Лос Анџелес лејкерс се во преговори за двегодишно продолжување на договорот на „кралот“ вредно 98 милиони долари, тврдат повеќе американски извори. 37-годишниот Џејмс веќе се сретнал со генералниот менаџер Роб Пелинка, откако во 2023 година ќе стане слободен агент ако одбие продолжување со „езерџиите“. Неизвесноста околу новиот договор

Леброн Џејмс има само една дилема за новиот договор со Лејкерс

Леброн Џејмс има само една дилема за новиот договор со Лејкерс

Еден од најдобрите кошаркари во историјата, Леброн Џејмс се очекува и во иднина да го носи дресот на Лос Анџелес Лејкерс. Неговиот договор со клубот од „градот на ангелите“ завршува на крајот на сезоната 2022/23, а веќе се започнати преговорите за продолжување на соработката. Четирикратниот освојувач на НБА лигата е задоволен од Лејкерс, задоволен

Леброн и Лејкерси преговараат за двегодишен договор „тежок“ 98 милиони долари

Леброн и Лејкерси преговараат за двегодишен договор „тежок“ 98 милиони долари

Леброн Џејмс и Лос Анџелес лејкерс се во преговори за двегодишно продолжување на договорот на „кралот“ вредно 98 милиони долари, тврдат повеќе американски извори. 37-годишниот Џејмс веќе се сретнал со генералниот менаџер Роб Пелинка, откако во 2023 година ќе стане слободен агент ако одбие продолжување со „езерџиите“. Неизвесноста околу новиот договор

Леброн преговара со Лејкерси, може да добие големи пари

Леброн преговара со Лејкерси, може да добие големи пари

Леброн Џејмс разговарал со челниците на Лос Анџелес Лејкерс за продолжување на договорот, но договорот меѓу двете страни се уште не е постигнат. Според ESPN, повикувајќи се на менаџерот Рич Пол, двете страни имале продуктивен разговор, но нов договор не е потпишан, барем не се уште. Средбата меѓу двете страни се одржа на 4 август, првиот ден кога Леброн

Леброн Џејмс има богата понуда за нов двегодишен договор

Леброн Џејмс има богата понуда за нов двегодишен договор

Леброн Џејмс и својот агент моментално се во преговори за нов договор со Лос Анџелес Лејкерс. Четирикратниот НБА првак има уште една сезона од тековната соработка со „езерџиите“. Тој има 37 години, а на маса има понуда за наредните две години од славната франшиза од Калифорнија. Се работи за договор вреден 97,1 милиони долари. Во претстојната сезона

Леброн сѐ уште размислува за понудата од речиси 100 милиони долари за нов договор

Леброн сѐ уште размислува за понудата од речиси 100 милиони долари за нов договор

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс, разговарал со клупските челници за продолжување на договорот, објави ESPN, повикувајќи се на менаџерот на играчот, Рич Пол. Истиот извор наведува дека двете страни имале продуктивен разговор, но сѐ уште не е договорен нов договор. Состанокот се одржа на 4 август, првиот ден кога играчот-ветеран можеше

Не размислува на пензија: Леброн и ЛА Лејкерс почнаа преговори за нов 2-годишен договор

Не размислува на пензија: Леброн и ЛА Лејкерс почнаа преговори за нов 2-годишен договор

Првата ѕвезда на американската кошаркарска НБА лига, Леброн Џејмс и неговиот актуелен тим ЛА Лејкерс вчера имале „продуктивна“ средба на која се дискутирало околу иднината на ветеранот во дресот на „езерџиите“. Според американски ESPN, агентот на 37-годишниот кошаркар Рич Пол истакнал дека се задоволни од насоката во која одат разговорите со составот