притисни ентер »

Навивачите воодушевени: Јунајтед го доби „новиот Бекам“
Навивачите воодушевени: Јунајтед го доби „новиот Бекам“

Навивачите воодушевени: Јунајтед го доби „новиот Бекам“

Фудбалската јавност неодамна беше во шок кога на клупата на Манчестер јунајтед се појави Тахит Чонг, кој дотогаш не беше познат за навивачите. Жозе Мурињо реши неколкупати да го повика во првиот тим, но на теренот не доби шанса. Чонг игра за резервниот тим на „ѓаволите“, каде што ги воодушеви фановите на мечот против Фулам. Овој 19-годишен фудбалер

Дејвид Бекам конечно го доби својот наследник на „Олд Трафорд“

Дејвид Бекам конечно го доби својот наследник на „Олд Трафорд“

Фудбалската јавност неодамна беше во шок кога на клупата на Манчестер Јунајтед се појави Тахит Чонг, за кој ретко претходно некој слушнал. Мурињо одлучи неколкупати да го смести во првиот тим, но на теренот не добиваше шанса. Чонг во повеќето партии за резервниот тим на „Црвените ѓаволи“ воодушевува, слично беше и на мечот против Фулам синоќа. Овој

Тинејџерот кој беше откриен од Мурињо изведе ремек-дело!

Тинејџерот кој беше откриен од Мурињо изведе ремек-дело!

Фудбалската јавност неодамна беше изненадена кога на клупата на Манчестер Јунајтед се појави Тахит Чонг за кого, освен подобро упатените навивачите на клубот ретко кој слушнал. Кај Мурињо неколку пати беше во првиот тим, но поретко добиваше шанса во првиот тим. Чонг стандарно игра за резервниот тим на „црвените ѓаволи“ каде што во натпреварот против

Јунајтед има „бисер“ во Тахит Чонг

Јунајтед има „бисер“ во Тахит Чонг

Фановите на Манчестер јунајтед повторно веруваат дека имаат „бисер“ од сопствената школа – 19-годишниот Тахит Чонг. Младиот Холанѓанец, кој е роден на Курасао на Карибите, а настапува за холандската младинска репрезентација, неодамна дебитираше во првиот тим на Јунајтед, откако Оле Гунар Солксјер му даде шанса да влезе во игра во мечот од ФА купот