притисни ентер »

Најдобар танчер: Настапот на момче со Даунов синдром е хит!
Најдобар танчер: Настапот на момче со Даунов синдром е хит!

Најдобар танчер: Настапот на момче со Даунов синдром е хит!

Ендрју се „шокирал“ кога ја видел публиката па на миг запрел со танцот, но мајка му го охрабрила да продолжи со настапот, чиј крај, освен публиката, и двајца членови од жирито го дочекале во солзи… Почнал во дневната соба да ги изведува танцовите од шоуто „Strictly Come Dancing“ бидејќи тоа го веселело, раскажала Дона, мајка на 21. годишниот Ендрју