притисни ентер »

Пет неодоливи парфеми кои мирисаат од утро до вечер
Пет неодоливи парфеми кои мирисаат од утро до вечер

Пет неодоливи парфеми кои мирисаат од утро до вечер

Потрагата по идеалниот парфем никогаш не е лесна и секогаш треба да се земат предвид неколку фактори. Треба да размислите за која пригода ви е потребен парфем, па дали е тоа мирис за секој ден или можеби за вечерни и специјални прилики. Понатаму, во морето од мириси, треба да ја најдете таа идеална мешавина на ноти што совршено ќе мириса на нашата

5 неодоливи парфеми кои мирисаат од утро до вечер

5 неодоливи парфеми кои мирисаат од утро до вечер

Без разлика дали преферирате мирисни, освежителни, ориентални или дрвенести мириси, во листата на долготрајни парфеми, сигурно ќе најдете нов омилен кој ќе ве придружува цел ден. Потрагата по идеалниот парфем никогаш не е лесна и секогаш треба да се земат предвид неколку фактори. Треба да размислите за која пригода ви е потребен парфем, па дали е тоа

Импресионирана сум од декорот на шишето на Armani Sì Intense

Импресионирана сум од декорот на шишето на Armani Sì Intense

Не можам да не бидам импресионирана од тоа колку ми се допаѓа декорот на шишето на новата верзија на оригиналниот Si мирис , особено неговиот елегантен златен Si релјеф. Шишето е изработено со уникатна мајсторија, обликот на култното Sì шише е украсено со впечатливо Sì лого во златна боја, вметнато на самото стакло. Дизајнот на новото Armani Sì Intense

Lancôme Idôle Now за жените кои не се плашат од промени!

Lancôme Idôle Now за жените кои не се плашат од промени!

Lancome Idôle Now е мирис од линијата Idole наменет за жени . Оригиналниот Idole беше лансиран во 2019 година, следен од Idole L’Intense во 2020 година. Потоа, следува Idole Aura во 2021 година и Idole Nectar во 2022 година. Цветен мирис! Отворајќи нови хоризонти на модерните мириси, Idôle Now додава нов аспект на палетата на парфеми, преточен во м